هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 05:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 15:44
سه شنبه 14 فروردين 1403 15:37 ساعت
2024-4-2 15:44:35
شناسه خبر : 377967
تارنمای خبری «آکسیوس» به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد: واشنگتن «هیچ دخالتی» در حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.
تارنمای خبری «آکسیوس» به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد: واشنگتن «هیچ دخالتی» در حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: تارنمای خبری آمریکایی آکسیوس، ‌پیام ایالات متحده به ایران در مورد دخالت نداشتن دولت آمریکا در حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را پیامی «نادر» عنوان کرد و مدعی نگرانی عمیق دولت بایدن نسبت به تشدید تنش‌های منطقه ای شد.

 

به گزارش رجانیوز، به نوشته این رسانه،«جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده طی پیامی به تهران گفته که «هیچ دخالت» یا اطلاع گسترده ای در مورد حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.

 

آکسیوس ادعا کرد: این پیام نشان می‌دهد که دولت بایدن عمیقاً نگران است که حمله (رژیم) اسرائیل به این موضع دیپلماتیکی ایران، تنش‌های منطقه‌ای را تشدید و به از سرگیری حملات علیه نیروهای آمریکایی در خاورمیانه منجر شود.

 

این رسانه آمریکایی همچنین به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی عنوان کرد که ایالات متحده این موضوع را مستقیم به ایران اعلام کرده است.

 

بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی و آمریکایی می گویند که رژیم صهیونیستی چند دقیقه قبل از حمله نیروی هوایی خود به کنسولگری ایران در دمشق، ‌به دولت بایدن اطلاع داد، اما در عین حال منتظر چراغ سبزی از آمریکا نبود.

 

در همین حال، یک مقام آمریکایی گفت که جزئیات این عملیات نظامی زمانی از سوی رژیم اسرائیل به آمریکا اعلام شد که جت های نظامی این رژیم در آسمان بودند. به عنوان مثال، اسرائیلی‌ها به ایالات متحده نگفته بودند که قصد دارند ساختمانی در محوطه سفارت ایران را بمباران کنند.

 

آکسیوس نوشت: این حمله اندکی قبل از آغاز تماس ویدئویی «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده، با مقامات ارشد اسرائیلی در مورد گزینه‌های جایگزین برای تهاجم زمینی اسرائیل به رفح انجام شد.

 

انتهای پیام/