هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 04:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 15:25
سه شنبه 14 فروردين 1403 15:17 ساعت
2024-4-2 15:25:23
شناسه خبر : 377954
وزارت خارجه لبنان حمله به کنسولگری ایران در دمشق را به شدت محکوم و اعلام کرد که تجاوز خطرناک به قوانین و عرف‌های بین‌المللی به‌طور حتم، صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند.
وزارت خارجه لبنان حمله به کنسولگری ایران در دمشق را به شدت محکوم و اعلام کرد که تجاوز خطرناک به قوانین و عرف‌های بین‌المللی به‌طور حتم، صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: وزارت خارجه لبنان در بیانیه‌ای تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را به شدت محکوم کرد.
 
به گزارش رجانیوز، وزارت خارجه لبنان در این بیانیه افزود: هدف قرار دادن مقرها و هیات‌های دیپلماتیک نقض آشکار قوانین بین‌المللی و این تجاوز، نقض خطرناک توافق وین برای روابط دیپلماتیک و کنسولگری است که مصونیت مقرهای دیپلماتیک را تضمین می‌کند.
 
این وزارت خانه تاکید کرد: این تجاوز خطرناک به قوانین و عرف‌های بین‌المللی به‌طور حتم، صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند.
 
وزارت خارجه لبنان همچنین با دولت ایران و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرده و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.
 
این خبر در حالی منتشر می شود که به دنبال جنایت روز گذشته رژیم اسرائیل، علاوه بر مقامات، شخصیت‌ها، احزاب و تشکل های سیاسی، برخی از کشورهای عربی و منطقه نیز در بیانیه‌ هایی جداگانه ضمن محکوم کردن این حمله تاکید کردند که این اقدام رژیم اسرائیل یک جنایت و نقض آشکار قوانین بین‌المللی است.
 
در همین حال، سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل هم در نامه ای به شورای امنیت، از این شورا خواست این اقدام جنایتکارانه را به شدیدترین وجه ممکن محکوم و نشستی فوری برای رسیدگی به نقض آشکار هنجارها و اصول حقوق بین‌الملل توسط رژیم اسرائیل برگزار کند.
 
رئیس جمهور نیز در واکنش به جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: صهیونیست‌ها باید بدانند با این گونه اقدامات غیرانسانی، هرگز به اهداف شوم خود نخواهند رسید و روز به روز شاهد تقویت جبهه مقاومت و انزجار و نفرت ملت‌های آزاده علیه ماهیت نامشروع خود بوده و این جنایت ناجوانمردانه نیز بی‌پاسخ نخواهد ماند.
 
سید ابراهیم رئیسی در بیانیه‌ای با محکومیت تهاجم غیرانسانی و نقض آشکار مقررات بین‌المللی از سوی رژیم صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق اظهار داشت: این سرداران مجاهد که از فرماندهان، رزمندگان و جانبازان دلیر دوران دفاع مقدس بودند، در کسوت مستشاری ارشد در دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و در حراست از ارزش‌های بلند اسلامی و انسانی در سوریه حضور داشتند و سرافرازانه به کاروان شهیدان پیوستند.
 
انتهای پیام/