هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 19:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 14:43
سه شنبه 14 فروردين 1403 14:35 ساعت
2024-4-2 14:43:19
شناسه خبر : 377927
مقامات، مسوولان، نهادها، احزاب و تشکل‌ها دربیانیه‌ هایی ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و به شهادت رساندن چندنفر ازسرداران ایران اسلامی تاکیدکرد: این اقدام رژیم اسرائیل یک جنایت و نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و دربرابر افکار عمومی جهان به طور روزافزون و آشکارا نفرت نسبت به اعمال این رژیم دیو سیرت گسترده تر می شود.
مقامات، مسوولان، نهادها، احزاب و تشکل‌ها دربیانیه‌ هایی ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و به شهادت رساندن چندنفر ازسرداران ایران اسلامی تاکیدکرد: این اقدام رژیم اسرائیل یک جنایت و نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و دربرابر افکار عمومی جهان به طور روزافزون و آشکارا نفرت نسبت به اعمال این رژیم دیو سیرت گسترده تر می شود.
گروه سیاست-رجانیوز: در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم صهیونیستی مقابل مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه، عصر دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و پنج نفر از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.
 
به گزارش رجانیوز، مقامات، مسئولان، سازمان ها و نهادها، احزاب و تشکل های سیاسی امروز (سه شنبه ۱۴ فروردین ماه) با انتشار پیام ها و بیانیه های جداگانه اقدام روز گذشته این رژیم را محکوم کردند که در ذیل بخش هایی از این بیانیه ها را می خوانید.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق در پیامی تاکید کرد: بی‌تردید سزای ریختن خونهای پاک زاهدی عزیز و هم رزمانش، نابودی صهیونیسم جهانی است.
 
در بخشی از پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است: هم زمان با اجتماع پرشور مدافعان حرم در سالروز شهادت امیرالمومنین(ع)، پیشکسوتان جهاد و سلحشوران مقاومت بار دیگر با خون خویش شهادت دادند که هرگز از پیکار علیه ستم دست برنمی‌دارند.
 
وی تاکید کرد: بی‌تردید سزای ریختن خونهای پاک زاهدی عزیز و هم رزمانش، نابودی_صهیونیسم جهانی است و تا تحقق آن، مبارزه بی‌امان ما ادامه دارد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبریک و تسلیت به خانواده‌های شهدای سرافراز جبهه مقاومت که در حمله تروریستی رژیم اشغالگر قدس به کنسولگری ایران در دمشق به دیدار حق شتافتند، اعلام کرد که مانند گذشته از هیچ اقدام و ابتکار فرهنگی و رسانه‌ای برای تبیین ‌وحشی‌گری‌های بی‌سابقه صهیونیستی دریغ نخواهیم کرد.
 
اسماعیلی یادآور شد: امروز بر ملت آگاه ایران بیش از گذشته روشن است که چگونه صهیونیسم جهانی کمر به قتل آزادگان جهان و پابرهنگان بی‌دفاع عالم بسته است. ما یقین داریم که این صفحات خون‌بار در تاریخ تلخ و شرم‌آور جهان، جز با پیروزی مجاهدان اسلام بسته نمی‌شود و این بزرگ‌ترین انتقام است؛ به حول و قوه الهی.
 
وزیر کشور
احمد وحیدی وزیر کشور در حساب کاربری خود در شبکه ایکس با محکوم کردن حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، نوشت: شهادت سردار زاهدی و همراهان ایشان را تسلیت عرض می‌کنم. مطمئناً واکنش اسرائیل بر اثر انفعال و شکست‌های میدانی است.
 
وی افزود: خوش به حال شهید زاهدی که تا آخرین لحظه عمرش برای امنیت مردم خواب و خوراک نداشت. فرزندان خمینی کبیر سرنوشتی جز شهادت ندارند. ‏صهیونیست‌ها، منتظر واکنش باشند.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی شهادت سرداران زاهدی، رحیمی و جمعی از مستشاران نظامی ایران در حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در سوریه را تسلیت گفت.
 
در پیام بهرام عین اللهی آمده است: شهادت سرداران رشید مدافع حرم، سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس، مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و افسران همراه ایشان پس از عمری مجاهدت در راه پاسداری از قرآن و مکتب اهل بیت(ع) و اعتلای ایران اسلامی را به حضرت ولی عصر( ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت شریف ایران، خانواده های معزز ایشان و به مجموعه‌ پر افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه رزمندگان غیور نیروی قدس تبریک و تسلیت عرض می کنم.
 
وی در پیام خود افزود: این سرداران، ‌مستشاران و افسران مقتدر، محبوب و عزت آفرین، افتخار همه ایرانیانی بودند که دل در گرو استقلال و اعتلای کشور داشتند و سرانجام در این راه از خون پاک خویش مایه گذاشتند و به دست شقی ترین افراد این روزگار، مزدوران رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیسنی به شهادت رسیدند و به اعلی علیین پیوستند.
 
وزیر بهداشت ادامه داد: رژیم مجعول و گرگ صفت صهیونیستی که از سر درماندگی در جنگ مستقیم با محور مقاومت در غزه ‌و جنوب لبنان، به این جنایت تروریستی دست زده است، امروز منفورترین جنایتکار در جهان است و نظام استکبار می داند که با این اقدامات رذیلانه هرگز نخواهد توانست در اراده های مصمم مجاهدان بزرگی که در دامان ملت های مسلمان تربیت شده اند، خللی پدید آورد.
 
عین اللهی در پیام خود خاطرنشان کرده است: بی شک صف استوار پویندگان راه جهاد و شهادت در ایران و سراسر جبهه مقاومت اسلامی، بنیانی مرصوص است که تداوم مسیر نورانی این شهدای والامقام و دیگر شهدای اسلام را رقم خواهد زد و منهم من ینتظر و ما بدّلوا تبدیلا.
 
سخنگوی شورای نگهبان
همچنین هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق با وجود مصونیت آن از تعرض، بار دیگر ماهیت نامشروع و متجاوز این رژیم را این بار با نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ آشکار کرد.
 
وی تاکید کرد: خون شهیدان این جنایت، رژیم اشغالگر را به نقطه پایان خود نزدیک تر خواهد کرد.
 
مجمع جهانی بیداری اسلامی
در بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در پی حمله جنایت کارانه جنگنده های رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران و شهادت چند تن از مستشاران نظامی کشورمان آمده است: بدون تردید این تهاجم های وحشیانه بدون حمایت صریح و بی سابقه از سوی رژیم ایالات متحدا آمریکا امکان پذیر نمی باشد، بار دیگر چهره خشن و جنایتکار این رژیم خونخوار را به نمایش گذاشت و این اقدام رژیم صهیونیستی یک جنایت و نقض آشکار قوانین بین‌المللی می باشد و در برابر افکار عمومی جهان به طور روزافزون و آشکارا نفرت نسبت به اعمال رژیم دیو سیرت صهیونیستی گسترده تر می شود.
 
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: بی تردید این جنایات بی پاسخ نخواهند ماند و رژیم صهیونیستی در مقابل این حملات سفاکانه پاسخ های غیر قابل تصوری دریافت می کند که قطعا زمان فروپاشی این غده سرطانی را کوتاه می کند و بی شک دستور دهندگان و حامیان آنها از کاری که کرده اند، پشیمان می شوند و رژیم جنایتکار صهیونیستی که قطعا در باتلاق غزه به بن‌بست راهبردی رسیده است هر زمان با هر حرکت ضد انسانی بیشتر در این باتلاق فرو خواهد رفت.
 
مجمع بیداری اسلامی در این بیانیه یادآور شد: قطعا خون این شهیدان بزرگ شجره مقاومت را پایه دار تر و زوال این رژیم را تسریع خواهد کرد.
 
در این بیانیه مجمع بیداری اسلامی، شهادت این مجاهدان راه اسلام را به محضر امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب، مردم ایران، خانواده های معزز شهدا، رزمندگان جبهه مقاومت و تمامی همرزمان و مدافعان حرم اهل بیت(ع) تبریک و تسلیت گفت و تاکید کرد: مجاهدت های این بزرگان جبهه مقاومت یادآور مردان از جان گذشته صدر اسلام است.
 
سازمان بسیج اساتید کشور
سازمان بسیج اساتید نیز در بیانیه ای تاکید کرد: بدون شک این اقدامات وحشیانه و ددمنشانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی بیانگر پذیرش شکست میدانی از گروه‌های جهادی مقاومت بویژه حماس، جهاد اسلامی، حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق و سایر بلاد اسلامی است و این درحالیست که سران رژیم غاصب قدس خود را گرفتار باتلاق خودساخته‌ای می‌بینند که از یک‌سو امکان ادامه کشتار وحشیانه خود را به دلیل افزایش موج خشم و تنفر مردم جهان که با فرارسیدن روز جهانی قدس تشدید نیز خواهد شد را ندارد.
 
بدون شک دشمن صهیونیستی از ترس پرداخت بهای سنگین این جنایت در انتظار انتقام سخت جبهه مقاومت خواهد بود و متزلزل و نگران به اربابان خود پناه خواهد برد.
 
سازمان اوقاف
سازمان اوقاف نیز در بیانیه ای تاکید کرد: حمله هوایی به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق که منجر به شهادت چند تن از مستشاران نظامی کشورمان شد مجددا نشان داد که این غده بدخیم سرطانی که این روزها منحوسیت، رذالت و دنائتش بیش از پیش بر جهانیان آشکار گشته است به هیچ یک از قوانین بین المللی پایبند نیست و برای رهایی از مرگ زودرس دست به هر جنایتی می زند.
 
سازمان اوقاف یادآور شد: امروز ترس و واهمه سر تا پای این مار سمی زخمی رو به موت را فراگرفته آن سان که دست به پست ترین کارها و وحشیانه ترین خونریزی های تاریخ می زند.
 
در ادامه این بیانیه سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن حمایت مجدد از مردمان بی‌دفاع غزه اقدام اخیر صهیونیست های تروریست و خونخوار در حمله به سفارت ایران در دمشق را به شدت محکوم کرد.
 
خانه احزاب ایران
در بخشی از بیانیه خانه اجزاب ایران نیز آمده است: در هیاهوی دعوای قدرت های پوشالین جهان بر سر مال اندوزی و استثمار مردم مستضعف دنیا که گوش فلک را می آزرد، ابر مردی ظهور کرد که برای هیچ یک از این اصوات انکر وقعی قائل نشد و بانگ دلیرانه‌اش تمامی مردم آزاده جهان را برانگیخت و شعار اعتصام به ریسمان الهی و پرهیز از تفرقه را در سراسر گیتی طنین انداز کرد.
 
این تشکل سیاسی تاکید کرد: اینک با گذشت بیش از چهار دهه، فریاد آزادهم چنان در گوش ها پیچیده و امت اسلامی با لبیک به ندای مقام معظم رهبری مدظله العالی این روز را گرامی می‌دارند، ندای حمایت از مردم مظلوم فلسطین اکنون مختص به جهان اسلام نیست و آزادی خواهان و آزادگان جهان به ندای انقلاب اسلامی ایران پاسخ مثبت داده اند و در سراسر دنیا پرچم حمایت از فلسطین و قدس شریف در اهتزاز است.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: می خواهیم که با الهام از آموزه‌های جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و لبیک به ندای ولی امرمسلمین ومقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای با درک شرایط حساس فعلی،که تجاوزات رژیم کودک کش اسراییل ازحدگذشته وحتی به سفارت ایران درسوریه نیزحمله کرده است‌ که خانه احزاب ایران این حمله ناجوانمردانه را محکوم و با حضور حماسی درراهپیمایی روز جهانی قدس باایستادگی انقلابی خود در روز قدس و دفاع از آرمان فلسطین وبویژه مردم مظلوم غزه نشان دهند که بادفاع منطقی ازمظلومین جهان، مبارزه با دشمن کودک کش و تفرقه افکن صهیونیسم غاصب را فراموش نخواهند کردوهمچنان یاریگر مظلوم درفلسطین، یمن، سوریه،لبنان و دیگر نقاط جهان خواهندبود.
 
کمیته ملی المپیک
کمیته ملی المپیک نیز در بیانیه ای حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق که منجر به شهادت جمعی از سرداران،مستشاران و دیپلمات های کشورمان شد را محکوم کرد.
 
در این بیانیه کمیته ملی المپیک تصریح کرد: بدون تردید مردم آزادیخواه جهان و ایران اسلامی بخصوص جامعه ورزش کشور با حضور گسترده در راه پیمایی روز جهانی قدس،ضمن اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین با آرمان های امام عزیز و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید پیمانی دوباره خواهندکرد.
 
دانشگاه جامع علمی کاربردی
دانشگاه چامع علمی کاربردی هم با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: بدون شک این اقدامات وحشیانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی بیانگر پذیرش شکست میدانی از گروه‌های جهادی مقاومت بویژه حماس، جهاد اسلامی، حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق و سایر بلاد اسلامی است و این در حالی است که سران رژیم غاصب قدس خود را گرفتار باتلاق خودساخته‌ای می‌بینند که از یک‌سو امکان ادامه کشتار وحشیانه خود را به دلیل افزایش موج خشم و تنفر مردم جهان که با فرارسیدن روز جهانی قدس تشدید نیز خواهد شد را ندارند و همچنین انتظار کاهش حمایت‌های غرب بویژه دولتمردان آمریکا در تصویب قطعنامه ۲۷۲۸ شورای امنیت و افزایش شکاف‌های داخلی و استعفای اعضای کابینه نتانیاهو را نداشتند و از سوی دیگر پذیرش آتش‌بس را تمکین به پیروزی مردم غزه و جبهه مقاومت می‌دانند. پیروزی که قطعاً شادکامی ملت مقاوم ایران را در پی داشته و شاهد تسریع روند پایان حیات ننگین رژیم صهیونیستی خواهند بود.
 
این دانشگاه یادآور شد: بدون شک انتقام سخت جبهه مقاومت بهای سنگین این جنایت از دشمن صهیونیستی خواهد بود. از همین رو، دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن محکومیت این اقدام وحشیانه، شهادت غیور مردان مقاومت و یاران صدیق حاج قاسم را بدست رژیم غاصب صهیونیستی در سالروز شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب(ع) به محضر امام عصر حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) و نایب برحقش حضرت آیت الله خامنه‌ای، مردم شریف ایران، نیروی قدس سپاه ، دلیرمردان جبهه مقاومت و خانواده‌های معزز آنان تبریک و تسلیت می گوید، اطمینان دارد آزاد مردان جهان و ملت‌های مسلمان در کنار مردم شریف ایران، روز قدس امسال را به صحنه‌ای با شکوه و حماسه ای ماندگار در تاریخ حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف تبدیل خواهند کرد تا موجبات شادی ارواح طیبه شهدای بزرگ بویژه این شهدای عزیز و امام الشهداء را فراهم سازند.
 
انتهای پیام/