هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 18:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 13:45
سه شنبه 14 فروردين 1403 13:40 ساعت
2024-4-2 13:45:48
شناسه خبر : 377903
برنامه قرآنی «محفل» که ویژه اذانگاهی شبکه سه سیما برای ماه رمضان است، برای دومین سال پیاپی به پدیده نوروزی صداوسیما تبدیل شد.
برنامه قرآنی «محفل» که ویژه اذانگاهی شبکه سه سیما برای ماه رمضان است، برای دومین سال پیاپی به پدیده نوروزی صداوسیما تبدیل شد.

گروه فرهنگی - رجانیوز: برنامه قرآنی «محفل» که ویژه اذانگاهی شبکه سه سیما برای ماه رمضان است، برای دومین سال پیاپی به پدیده نوروزی صداوسیما تبدیل شد.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از کیهان، حسنین الحلو داور عراقی برنامه «محفل» در گفت‌و‌گویی که اخیراً انجام داده، مخاطبان محفل را در حدود ۴۰ میلیون نفر اعلام کرده است.
 
وی همچنین ابراز کرد: بعد از نزول قرآن کریم ما انقلابی برای قرآن نداشته‌ایم، این برنامه اولین انقلاب قرآنی در جهان از نزول آن تاکنون است. اگر برنامه «محفل» در ایران ۲۰ الی ۴۰ میلیون ببینده دارد من مطمئن هستم در خارج از ایران چندین برابر این برنامه بیننده دارد.
 
 
سیدمحمدحسین هاشمی گلپایگانی، تهیه‌کننده «محفل» می‌گوید این برنامه تلنت نیست و می‌افزاید: «دوستان در شبکه سه خواستند جسارتی به خرج دهند تا برنامه‌ای متفاوت برای افطار داشته باشند. این نوع برنامه‌سازی خیلی مرسوم نبود و یک محفل قرآنی شکل گرفت.
 
این‌جا تلنت نیست؛ یعنی ما این‌جا به داورهایمان داور نمی‌گوییم. این‌ها میزبان‌اند. ما ۵ میزبان داریم این‌ها از افراد دعوت می‌کنند قرآن می‌خوانند و حال‌مان با قرآن خوش است. هدف‌مان این بوده که حال خوش قرآنی را به مردم در لحظه افطار انتقال دهیم.»
 
علیرضا معاف معاون سابق قرآن و عترت وزارت ارشاد نیز معتقد است: «یکی از امتیاز‌های محفل این است که از بینندگان خاص برنامه‌های معارفی و قرآنی توانسته عبور کند و به توده‌های مردم راه پیدا کند.
 
 
بر اساس نظرسنجی‌های دقیق صدا و سیما و نهاد‌های مسئول نظرسنجی در کشور، بخشی از مخاطبان محفل کسانی هستند که نوعاً مخاطب خیلی از برنامه‌های شبکه قرآن و برنامه‌های دینی معارفی صدا و سیما نیستند و این موفقیت بزرگ برای برنامه است که فرم تلویزیونی خوب تولید کند و در قالب یک برنامه تلویزیونی مباحث قرآنی را برای مردم، جذاب کند و عشق مردم را به قرآن افزایش دهد.»
 
انتهای پیام/