هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 05:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 فروردين 1403 ساعت 02:56
يكشنبه 12 فروردين 1403 02:39 ساعت
2024-3-31 02:56:12
شناسه خبر : 377759
سرزمین‌های اشغالی فلسطین امروز صحنه تظاهرات علیه کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی بود و معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام کنست (پارلمان) و عزل نخست‌وزیر شدند.
سرزمین‌های اشغالی فلسطین امروز صحنه تظاهرات علیه کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی بود و معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام کنست (پارلمان) و عزل نخست‌وزیر شدند.
گروه سیاست-رجانیوز: خانواده های اسیران صهیونیست شنبه شب با تظاهرات دوباره در مقابل وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در شهر تل آویو گفتند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم تنها مانع اصلی آزادی بستگان اسیر آنها است.
 
آنها تاکید کردند که برای سرنگون کردن نتانیاهو وارد عمل خواهند شد. خانواده های اسرای صهیونیست حاضر در تظاهرات، شخص نتانیاهو را عامل در اسارت ماندن این اسرا اعلام کردند.
 
این خانواده ها اعلام کردند: رفتار نتانیاهو جنایت است و اگر کاری برای عزل او انجام ندهیم، دیگر فرزندان خود را نخواهیم دید. خانواده های اسرای صهیونیست، سرنگونی نتانیاهو را هدف نهایی اعتراض خود اعلام کردند.
 
خبرنگار الجزیره در سرزمین های اشغالی نیز از برگزاری تظاهرات در تل آویو خبر داد و نوشت: معترضان خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.
 
در همین حال، پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور» نیز از سرکوب خشونت آمیز تظاهرات علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر توسط پلیس رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی قدس خبر داد.
 
براساس این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی، معترضانی را که در خیابان پاریس در قدس اشغالی تجمع کرده بودند تا به ادامه جنگ این رژیم علیه غزه اعتراض کنند، با ابزارهای سرکوب، پراکنده کرد.
 
پلیس رژیم صهیونیستی همچنین تعدادی از خبرنگارانی که این تظاهرات مسالمت آمیز را پوشش می دانند، بازداشت کرد. «ایال وارشفسکی» یک روزنامه نگار ژاپنی از جمله افراد بازداشت شده است.
 
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز از تهدید شدن رهبران اعتراضات توسط پلیس خبر داد و نوشت: رهبران تظاهرات های اخیر، به خاطر تلاش برای سرنگونی کابینه نتانیاهو، پیام هشدار از سوی پلیس دریافت کردند.
 
در همین راستا، ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نیز امروز شنبه گفت که انتخابات پارلمانی زودهنگام در سرزمین های اشغالی تنها راه به زعم او پیروزی این رژیم در جنگ علیه نوار غزه است.
 
بسیاری از کارشناسان، آتش بس در غزه و توقف جنگ علیه این باریکه را پایان حیات سیاسی نتانیاهو می دانند و معتقدند که وی با انگیزه حفظ قدرت و فرار از تبعات شکست در عملیات طوفان الاقصی، به جنگ ادامه می دهد.
 
انتهای پیام/