هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 06:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 10 فروردين 1403 ساعت 18:14
جمعه 10 فروردين 1403 18:13 ساعت
2024-3-29 18:14:47
شناسه خبر : 377625
وزارت بهداشت غزه آخرین آمار شهدا و مجروحان این باریکه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون را منتشر کرد.
وزارت بهداشت غزه آخرین آمار شهدا و مجروحان این باریکه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون را منتشر کرد.
کروه بین‌الملل-رجانیوز: وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته رژیم صهیونیستی ۷ مورد کشتار مرتکب شد که طی آن ۷۱ نفر شهید و ۱۱۲ نفر دیگر مجروح شدند.
 
این وزارتخانه اعلام کرد که از آغاز درگیری‌ها تاکنون ۳۲ هزار و۶۲۳ نفر شهید و ۷۵ هزار و ۹۲ نفر دیگر مجروح شدند.
 
بامداد امروز (جمعه) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خانه‌ای را در شمال شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه بمباران کردند که بر اثر آن ۱۲ فلسطینی از جمله شماری زن و کودک به شهادت رسیده و شماری نیز زخمی شدند.
 
همچنین در بمباران یک منزل مسکونی در اردوگاه «مغازی» واقع در مرکز نوار غزه که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت، دستکم ۶ نفر به شهادت رسیدند.
 
گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا برقرار شد. این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم صهیونیستی حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.
 
انتهای پیام/