هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 08:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 اسفند 1402 ساعت 11:43
سه شنبه 15 اسفند 1402 11:35 ساعت
2024-3-5 11:43:10
شناسه خبر : 376471
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، به تشریح جزییات برنامه‌های «هفته شهید» پرداخت.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، به تشریح جزییات برنامه‌های «هفته شهید» پرداخت.
گروه فرهنگی - رجانیوز: معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، به تشریح جزییات برنامه‌های «هفته شهید» پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، سید محمد صادق هاشمی، روز سه شنبه در نشست خبری تشریح «برنامه‌های هفته بزرگداشت شهدا»، اظهار داشت: روز ۲۲ اسفند هر سال مصادف با روز شهید است و در بنیاد شهید سالانه این برنامه‌ها را با عنوان هفته شهید برگزار می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها و در واقع ویژه‌ترین برنامه ما که با همکاری همه دستگاه‌های کشور و مسؤولان اتفاق خواهد افتاد، پویش سراسری و مردمی «سلام شهید» و دیدار با خانواده شاهد و ایثارگر و قدردانی از آنها خواهد بود.
 
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: دیگر اقدامات ما در بنیاد شهید برگزاری میز خدمت در نمازجمعه‌ها است که در سراسر کشور به خصوص در پایتخت انجام می‌شود.
 
وی ادامه داد: همچنین برپایی نمایشگاه در سراسر کشور در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهیم داشت.
 
هاشمی در خصوص برنامه تحویل سال جدید بیان داشت: برنامه ویژه تحویل سال در پایان سال در سراسر گلزارها و همچنین برنامه‌های نمایشی از قبیل تاتر و سرودخوانی برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات بنیاد شهید رونمایی از سامانه آنلاین CRS بنیاد شهید خواهد بود که این سامانه در راستای شفافیت و عدالت است و همه خدمات به صورت جامع در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
 
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: راویان و پیام آوران ایثار در مدارس حضور پیدا می‌کنند و زندگی و زیست شهیدان را در برابر سختی‌ها و مشقت‌ها روایت می‌کنند.
 
وی ادامه داد: کلیپ‌هایی با موضوع وصیت نامه‌های شهدا تهیه شده که در فضای مجازی منتشر خواهد شد. همچنین چندین کتاب در حوزه شعر برای نوجوانان و جوانان تولید کرده‌ایم که به زودی در فضای مجازی منتشر می‌شود.
 
هاشمی گفت: بنا داریم در شهر کرمان برنامه‌ای برای یادمان شهدای حادثه تروریستی کرمان برگزار کنیم.
 
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ما برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی و مسابقه‌های مختلف در سراسر کشور است.
 
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگر اظهار داشت: در هفته شهید از جامعه ایثارگر در معاونت سلامت طرح ویزیت رایگان انجام خواهد شد.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم هرچقدر قدردان خانواده شاهد و ایثارگر باشند برادری و صمیمت و وحدت ما در کشور برای عبور از مشکلات بیشتر خواهد شد.
 
انتهای پیام/