هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 15:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 اسفند 1402 ساعت 16:01
شنبه 12 اسفند 1402 15:58 ساعت
2024-3-2 16:01:06
شناسه خبر : 376360
 دولت نجات ملی یمن بر ادامه عملیات نیروی دریایی این کشور تا توقف جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد.
دولت نجات ملی یمن بر ادامه عملیات نیروی دریایی این کشور تا توقف جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد.
گروه بین الملل - رجانیوز:  دولت نجات ملی یمن بر ادامه عملیات نیروی دریایی این کشور تا توقف جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد.
 
به گزارش  رجانیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در بیانیه ای اعلام کرد که در سایه اصرار رژیم صهیونیستی با حمایت و پشتیبانی آمریکا بر جنایت های خود، موضع یمن همچنان بر جلوگیری از عبور کشتی های رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و باب المندب استوار است.
 
وزارت خارجه یمن، اشغالگران اسرائیلی و هم پیمانان آن ها را مسئول افزایش تنش در دریای سرخ و باب المندب دانست و افزود: آمریکا به خاطر پشتیبانی نامحدود سیاسی، مالی، نظامی و تدارکاتی این کشور و هم پیمانانش از رژیم صهیونیستی، مسئول مستقیم جنایت های این رژیم بویژه از طریق اخلال در وظیفه و ماموریت شورای امنیت در حفظ صلح و امنیت بین المللی است.
 
در این بیانیه، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن، تشدید جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی و قتل عام غیرنظامیان از جمله جنایت بمباران افراد منتظر دریافت مواد غذایی در میدان النابلسی غزه که منجر به شهادت ۱۱۲ و مجروح شدن ۸۰۰ تن دیگر شد، را محکوم کرده است.
 
از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده، اما در نهایت در نوامبر۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرده است.
 
ارتش یمن طی ماه های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.
 
ارتش یمن می گوید که نیروهای ارتش متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.
 
نیروهای ارتش یمن در عین حال تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.
 
انتهای پیام/