هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 15:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 اسفند 1402 ساعت 10:00
شنبه 12 اسفند 1402 09:48 ساعت
2024-3-2 10:00:35
شناسه خبر : 376308
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶۴ سنت معادل ۲ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۵۵ سنت رسید.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶۴ سنت معادل ۲ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۵۵ سنت رسید.
گروه اقتصادی - رجانیوز: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶۴ سنت معادل ۲ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۵۵ سنت رسید.
 
به گزارش رجانیوز، قیمت نفت در شرایطی 2 درصد افزایش یافته که تاجران منتظر تصمیم ائتلاف اوپک‌پلاس در مورد قرارداد عرضه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی و در حال بررسی اطلاعات اقتصادی تازه آمریکا، اروپا و چین هستند.
 
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 64 سنت معادل 2 درصد افزایش به 83 دلار و 55 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 71 سنت معادل 2.18 درصد افزایش 79 دلار و 97 سنت معامله می‌شود. نفت برنت حدود 2.4 درصد و نفت آمریکا بیش از 4.5 درصد افزایش قیمت هفتگی داشتند.
 
به نظر می‌رسد انتظار ادامه طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک‌پلاس در بهار، در مرکز توجه بازار قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود این ائتلاف در اولین هفته ماه مارس قرارداد کاهش تولید خود را تمدید کند.
 
طبق گفته تحلیل‌گران، ادامه کاهش تولید داوطلبانه اعضای اوپک پلاس تا پایان سال جاری میلادی می‌تواند نشانه محکمی برای روند صعودی قیمت نفت باشد.
اقتصاددان‌های رویترز پیش‌بینی می‌کنند سازمان کشورهای صادر کننده نفت 26.42 میلیون بشکه در روز در ماه فوریه تولید کرده باشند که 90 هزار بشکه بالاتر از ماه ژانویه است.
در این بین، تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در دریای سرخ هم از عوامل بالا رفتن قیمت نفت بوده است. تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی افزایش یافته که اولین نشانه افزایش تولید در آینده است.
 
در زمینه تقاضا، تولید کارخانه‌ای در چین برای پنجمین ماه پیاپی در فوریه کاهش یافته است. طبق اطلاعات یورو استات، تورم در منطقه یورو در فوریه کاهش یافته، اما شاخص تورم هسته که مواد غذایی فاسدشدنی و سوخت را در بر نمی‌گیرد، بالاتر از انتظار تحلیلگران بوده است.
 
از طرف دیگر، شاخص هزینه‌کرد شخصی در آمریکا کاهش یافته که احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره از ماه ژوئن را بالا می‌برد.
 
انتهای پیام/