هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 00:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 اسفند 1402 ساعت 06:27
جمعه 11 اسفند 1402 06:19 ساعت
2024-3-1 06:27:11
شناسه خبر : 376295
حمله تانک‌های رژیم صهیونیستی به مردمی که منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه در میدان «النابلسی» در خیابان الرشید غزه بودند، تاکنون ۱۰۹  شهید و ۷۶۰ زخمی در پی داشته است.
حمله تانک‌های رژیم صهیونیستی به مردمی که منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه در میدان «النابلسی» در خیابان الرشید غزه بودند، تاکنون ۱۰۹ شهید و ۷۶۰ زخمی در پی داشته است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه، امروز (پنج شنبه) از افزایش تعدادد شهدای جنایت خیابان الرشید غزه به ۱۰۹ نفر خبر داد.
 
به نوشته وبگاه عرب ۴۸، او گفت که تا کنون ۷۶۰ نفر نیز زخمی شده‌اند و احتمال افزایش تعداد شهدا وجود دارد.
 
میدان «النابلسی» در خیابان الرشید غزه امروز شاهد یک جنایت دیگر ارتش اشغالگر اسرائیل بود، صدها نفری که برای دریافت کمک صف کشیده بودند، مورد هدف شلیک تانک‌ها قرار گرفتند.
 
به گفته شاهدان عینی گلوله‌ها به کامیون حامل کمک‌ها برخورد کرده است. 
 
مدیر بخش پرستاری بیمارستان الشفاء غزه نیز گفته است که صدها مجروح به این بیمارستان منتقل شده‌اند که با وجود امکانات محدود، کادر درمانی و امدادی تحت فشار شدیدی قرار دارند.
 
او گفت: «چیزی که امروز شاهد هستیم، ما را یاد جنایت بیمارستان المعمدانی می‌اندازد؛ ما فقط سه اتاق عمل کوچک داریم که برای صدها مجروح نمی‌توان کاری از پیش برد».
 
در این راستا دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه نیز گزارش داد که این جنایت را مستند‌سازی کرده است. به گفته این دیده‌بان، تانک‌های ارتش اسرائیل به سمت «صف گرسنگان» در میدان «النابلسی» در خیابان «الرشید» غزه شلیک کردند.
 
این دومین بار در یک هفته اخیر است که جمعیت منتظر برای دریافت کمک، مورد هدف قرار می‌گیرند، روز یکشنبه نیز در همین مکان ۲۲ نفر به همین شکل به شهادت رسیدند، آن هم در شرایطی که گرسنگی و قحطی در غزه بیداد می‌کند.
 
انتهای پیام/