هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 اسفند 1402 ساعت 06:01
جمعه 11 اسفند 1402 05:05 ساعت
2024-3-1 06:01:39
شناسه خبر : 376291
ده ای در مجلس تقریبا نظام تمرکزگرا، یک نگاه پادگانیزم داشتند. به این نحو که، همه باید بدانند، همه باید خبر داشته باشند که کجا چه اتفاقی افتاده. حتی حراست مجلس را به زور در داخل کمیسیون ها جای دادند.
ده ای در مجلس تقریبا نظام تمرکزگرا، یک نگاه پادگانیزم داشتند. به این نحو که، همه باید بدانند، همه باید خبر داشته باشند که کجا چه اتفاقی افتاده. حتی حراست مجلس را به زور در داخل کمیسیون ها جای دادند.
 استدیو رجانیوز: بیژن نوباوه وطن، نماینده مجلس یازدهم و نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در «استدیو رجا» گفت‌وگویی جنجالی درباره انتخابات و عملکرد مجلس یازدهم داشت. برای تماشای کامل این گفت‌وگو، به آدرس آپارات رجانیوز، مراجعه کنید.
 
به گزارش رجانیوز؛ برخی از قسمت‌های این گفت‌وگوی جنجالی را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.
 
 
بیژن نوباوه با انتقاد از مدیریت مجلس بیان کرد: «عده ای در مجلس تقریبا نظام تمرکزگرا، یک نگاه پادگانیزم داشتند. به این نحو که، همه باید بدانند، همه باید خبر داشته باشند که کجا چه اتفاقی افتاده. حتی حراست مجلس را به زور در داخل کمیسیون ها جای دادند. برای چی؟ حراست داخل کمیسون چه کار می‌کند؟ حق ندارد بیاید. حراست یک نیروی معمولی اطلاعاتی است برای کار خودش. در این حد که همه چیز را می خواستند در اختیار خودشان باشد. این‌ها آسیب زد.»
 
 
 
این نماینده مجلس به دخالت‌های بی‌جا در روند تصویب لایحه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: «آمدیم در قانون حجاب؛ همه ما میدانیم قانون حجاب بیش از آن که واقعیت، مشکل قانون باشد، مشکل بیرونی بود. مردم ایران ملت باشرفی است و با حجاب است در هر شرایطی. ما آمدیم یک پیشنهاد دولت را که نیروی انتظامی هم پشتش بود را با چند ماده تنظیم کردیم، به عنوان غیر مستقیم، نامحسوس و موثر! مثلا یک نفر بی حجابه، ما گفتیم در پیامکش بیاد خانم مثلا شما این کار را انجام دادید، لطف کنید خواهر عزیز من این کار را نکنید. اگر تکرار شد چند مجازات از جمله قطع مثلا اینترنت مثلا جریمه ماشینش در نظر گرفته شد و مجموعا شد 15 ماده  و بسیار هم عملی بود. برخی آمدن داخل مجلس، با یک طراحی به اسم قانون، این را تبدیل کردند به هفتاد و چند ماده! شعارشان هم این بود که باید کار فرهنگی بشود. حالا باز همان را هم که تغییر دادند ما پذیرفتیم. کمیسیون قضایی و کمیسون فرهنگی این کار را کرد و فرستادیم شورای نگهبان. در دفعه اول نزدیک به ۲۰۰ مورد خارج از این دو کمیسیون دست بردند داخل قانون! آنقدر که حتی خود شورای نگهبان تماس که ما چیکار کنیم و بازگردانده شد. دفعه بعد که اصلاح کردند، یکی از اعضای این کمیسیون،  اقای نقدعلی نماینده خمینی‌شهر، ایشونهم قاضی هستند روحانی هستند در صحن مجلس علنا اعلام کردند، ۱۶۰ مورد دخالت در هم قانون صورت گرفت! توسط چه کسی؟ توسط کسانی که الان نشسته‌اند در شبکه مجازی به دفاع این و آن، عمامه پیغمبر هم بر سرشان دارند اما دروغ می‌گویند. حتی در قضایای سامان دادن به فضای مجازی هم به شما بگم کسانی این کار را کردند که بعد لو رفتند، قبل از اینکه اصلا این مسئله رای گیری شود اینها پخش کردند در فضای مجازی اسامی آنها هم هست و حتی چند نفر از اینها را اصلا اخراج کردنو از مرکز پژوهش های مجلس!»
 
 
نوباوه در بخش دیگر گفت‌وگو، دلایل ناکامی مجلس یازدهم در سامان دادن به فضای مجازی را شرح داد و بیان کرد: «متاسفانه ما در وضع قانون برای فضای مجازی که از اولین اقدامات ما در مجلس بود و حتی از زمان مجلس دهم استارتش خورده بود ناکام بودیم. ما در کمیسیون ۸۵ در مورد کلیات رای‌گیری کردیم که ناگهان نمی‌دانم از کجا دستور امد که ما نمیتوانیم. دست هایی در مجلس قانون را کاملا مسکوت گذاشتند منتها با شیوه هایی قانونی که این امکان رو داده بود. متاسفانه عده ای بودند تصور می‌کردند که اگر فضای مجازی تصویب شود و این فضا قانونمند شود، آنها به اهداف‌شان نمی‌رسند، حالا هدف‌شان رئیس‌جمهور شدن بود یا چیز دیگری! این افرادی که داخل مجلس بودند، صاحب نفوذ بودند، آمدند این را کن لم یکن کردند و جلویش را گرفتند.»
 
انتهای پیام/