هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 00:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 اسفند 1402 ساعت 04:44
جمعه 11 اسفند 1402 02:40 ساعت
2024-3-1 04:44:00
شناسه خبر : 376290
«متاسفانه یک چیزی باب شده است که گفته می‌شود حضرت آقا گفته‌اند مجلس انقلابی است. دیگر حرف نزنید، اگر حرف زدی تو میشوی مخالف رهبری!
«متاسفانه یک چیزی باب شده است که گفته می‌شود حضرت آقا گفته‌اند مجلس انقلابی است. دیگر حرف نزنید، اگر حرف زدی تو میشوی مخالف رهبری!

 استدیو رجانیوز:حمید رسایی، نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در «استدیو رجا» گفت‌وگویی جنجالی درباره انتخابات و عملکرد مجلس یازدهم داشت. برای تماشای کامل این گفت‌وگو، به آدرس آپارات رجانیوز، مراجعه کنید.

 

 به گزارش رجانیوز؛ برخی از قسمت‌های این گفت‌وگوی جنجالی را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

 

حمید رسایی در پاسخ به مجری برنامه درباره لیستی رای دادن گفت: «آن چیزی که شرع به عهده ی مردم گذاشته این است که شما در انتخاب افراد باید یقین شخصی داشته باشید که این آدم برای این جایگاه خوب است و به درد این جایگاه می‌خورد. نماینده مجلس فقط آدم خوب کافی نیست، حتی فقط تخصص کافی نیست، علاوه بر تعهد و تخصص، باید شجاعت داشته باشد، باید صراحت داشته باشد، باید این آدم سلامت داشته باشد، باید این آدم بتواند موج سازی کند، جریان سازی کند در مجلس و جربزه داشته باشد که یک جاهایی خلاف جریان اب بایستد. پس شخصا اگر کسی خودش میشناسد، به هیچ ائتلافی گوش نکند، حتی آن ائتلافی که حمید رسایی آمده و آن را مطرح کرده است. اگر خودش شخصا یقین دارد و روز قیامت می‌تواند جواب خدا را بدهد که این ادم صلاحیت دارد، میشناسد، خودش بررسی کرده در این چهار سال، در این ده سال، در این بیست سال، میداند این ادم اهل رانت و سیاست بازی نیست، واقعا مصلحت عمومی را ترجیح میدهد، قطعا به آن گزینه رای بدهد و به هیچ ائتلافی گوش نکند. اما اگر خودش نمیشناسد آدم‌ها را مخصوصا در تهران که سی نماینده نیاز دارد،  اینجا برود مشورت کند.

 

 

 

چند راه دارد، یک راهی که شرع گذاشته این است که با یک آدم امین که خیانت نکند در مشورت و مطلع است، یعنی خوب و بد عرصه سیاست و مجلس و این بازی‌هایی سیاسی که معمولا مانند کوه یخ بخشی از آن روی آب و بیشترش زیر آب است را سر در می‌آورد، مشورت کند و براساس آن مشورت عمل کند و نزد پروردگار هم پذیرفته شده است ان شالله.

 

یک راه دیگر مشورت این است که به لیست‌ها مراجعه کند، منتها لیست‌ها را با شیر یا خط نباید انتخاب کرد با سر و صدا که یک لیست پول بیشتری دارد، این لیست را در چشم مردم فرو کند و یک لیست دیگر وابستگی مالی نداره خب کمتر توان دارد. بر این اساس نه بلکه باید ببینید این لیست ها را چه کسی داده است. ادمایی که این لیست را بستند و به مردم معرفی کردند، چه کسانی هستند و در بزنگاه‌ها چه عملکردی داشتند.»

 

حمید رسایی با بیان آنکه در مقایسه با مجلس ششم، این مجلس را انقلابی می‌دانم، درباره عملکرد مجلس یازدهم گفت: «متاسفانه یک چیزی باب شده است که گفته می‌شود حضرت آقا گفته‌اند مجلس انقلابی است. دیگر حرف نزنید، اگر حرف زدی تو میشوی مخالف رهبری! من می‌گویم عزیزان، خود حضرت آقا در آن جلساتی که گفت، این رو هم یادآوری کنم که رهبری در اولین جلسه هم نگفت این مجلس انقلابی است، فرمودند این مجلس جزو انقلابی ترین‌هاست. یعنی ما انقلابی هم داشتیم در گذشته. بله من هم قبول دارم در مقایسه با مجلس ششم و مجلس دهم من هم مجلس را انقلابی می‌دانم، ولی آیا مجلس را بی‌عیب می‌دانم؟ خیر!

 

 

 

نه تنها من، بلکه مقام معظم رهبری هم بی عیب نمی‌داند. در همان جلساتی که حضرت آقا این جمله را فرمودند، من احصا کردم نکاتی که بعضی وقت ها آقا ناراحت شده است، مثلا ورود نماینده‌ها در انتصابات و خب کار رسید به جایی که متاسفانه وقیحانه برخی اعتراض کرده بودند و بدتر از آن آقای رئیس مجلس ما رفته این اعتراض را منتقل کرده، به جای اینکه به آن نماینده وقیح که آمده گفته چرا رهبری مثلا ما را از دخالت در انتصابات منع کرده بگوید به تو چه، تو برای چه در انتصابات دخالت میکنی، می‌آید این ها را منتقل می‌کند به رهبری! خب شما نگاه کنید، اقا خیلی ظریف فرمودند: به من گفتن که آقایون ناراحت شدند. من البته ناراحتی شما را دوست ندارم ولی خیلی محترمانه گفتند به شما ربطی ندارد که بروید در عزل و نصب‌ها دخالت کنید.»

 

 

در بخش دیگر گفت‌وگو حمید رسایی به بیان معایب سهمیه‌بندی در لیست‌ها پرداخت و بیان کرد: «بینش واحد ارزش واحد پدید می‌آورد و ارزش واحد روش واحد ایجاد خواهد کرد اما متاسفانه امروز چیزی که حاکم است این است که بینش ها متناقض و متفاوت و حتی در برابر هم است، ارزش‌ها هم به همین ترتیب، منتها به روش که می‌رسد با چسب دوقلو و طناب آدم ها را به هم می‌چسبانند و با هم یک لیست می‌گذارند. آن وقت خروجی چه می‌شود؟ این می‌شود که زمانی که تبلیغات انتخاباتی شروع شده، آقای مالک شریعتی نامه می‌زند که چون فلانی در این لیست است من از این لیست میروم بیرون. دم ایشان گرم که این حرکت را کرد. ولی سوال اصلی این است که که چرا به اینجا می‌رسید؟ چون مدل سهمیه است. چون آن آقا که شما به او اعتراض داشتید سهمیه دیگری بود و شما  سهمیه یک نفر دیگر. شما که این مدل را پذیرفتید حق اعتراض ندارید.خروجی این مدل همین است.»

 

 

رسایی درباره صیانت از کاربران فضای مجازی اینگونه گفت که: «فضای مجازی برای مقابله با رانت خواران، برای مقابله با مفسدین، برای یقه گرفتن مدیران تنبل و ناکارامد، برای ارتباط بین مردم و مسئولین و رساندن صدای مردم به مسئولین  باید توسط قانون تقویت شود و کسانی که در این عرصه‌ها فعال هستند، حمایت قانون باید به سمت آنان سگینی کند.

 

 

 

اما همین فضای مجازی اگر مروج فساد و فحشا باشد، اگر مروج دروغ و شایعه باشد، اگر مروج این باشد که بنیاد خانواده را هدف بگیرد، اصلا شما از ملت سوال کنید، می‌گویند: دمتان گرم، و خواهش می‌کنند که این ول انگاری را جمع کنید.»

 

انتهای پیام/