هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 فروردين 1403
ساعت 19:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 اسفند 1402 ساعت 01:08
پنجشنبه 10 اسفند 1402 00:58 ساعت
2024-2-29 01:08:19
شناسه خبر : 376276
رهبر انقلاب در این سخنان به‌صورت واضح و صریح با اولویت‌بندی، شناخت و تحقیق را بالاتر از اعتماد به لیست‌ها مطرح کردند و اما به شکل عجیبی، مهدی محمدی این سخنان را به تأیید رای لیستی تفسیر کرد.
رهبر انقلاب در این سخنان به‌صورت واضح و صریح با اولویت‌بندی، شناخت و تحقیق را بالاتر از اعتماد به لیست‌ها مطرح کردند و اما به شکل عجیبی، مهدی محمدی این سخنان را به تأیید رای لیستی تفسیر کرد.
گروه سیاست-رجانیوز: در روزهای نزدیک به انتخابات، پرسش مهم «رای دادن به‌صورت لیستی یا غیرلیستی»، بسیار پرتکرار می‌شود و کنشگران سیاسی سعی می‌کنند بر اساس منافع حزبی و جناحی خود به آن پاسخ بدهند. اما مهدی محمدی، مشاور رئیس مجلس، با تفسیر سخنان رهبری به نفع جریان متبوع خود، تلاش کرد تا «لیستی رای دادن» را مورد تأیید رهبری بداند.
 
به گزارش رجانیوز؛ رهبر انقلاب روز گذشته با تبیین ملاک‌های نامزدهای اصلح، درباره راه شناخت و تطبیق این ملاک‌ها با نامزدهای انتخابات بیان فرمودند: «کاری سخت و نشدنی نیست. مثلاً در تهران فهرست‌های مختلفی وجود دارد که برخی را می‌شناسیم، بعضی را از دیگران پرس‌وجو می‌کنیم و برخی را هم به افرادی که معرفی کرده‌اند اعتماد می‌کنیم و نامشان را در برگه رأی می‌نویسیم؛ بنابراین هر مقداری که ممکن است باید در این زمینه تلاش کرد.»
 
رهبر انقلاب در این سخنان به‌صورت واضح و صریح با اولویت‌بندی، شناخت و تحقیق را بالاتر از اعتماد به لیست‌ها مطرح کردند و اما به شکل عجیبی، مهدی محمدی این سخنان را به تأیید رای لیستی تفسیر کرد و در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «رهبر معظم انقلاب امروز مجدداً فرمایش قبلی خود درباره رای دهی لیستی را تکرار فرمودند. درون لیست باید به اعتبار کسانی که می‌شناسیم، به کسانی که نمی‌شناسیم اعتماد کرد.» 
 
این سخنان البته با واکنش بسیاری از مخاطبان صفحه مهدی محمدی روبه‌رو شد و برخی از آنان خواستار اصلاح متن توسط مشاور رئیس مجلس شدند.
 
 
 این تفسیر به رای در حالی صورت گرفت که هفته گذشته مستند «غیررسمی» واکنش رهبر انقلاب به گلایه یک کارگردان تئاتر از تفسیرکنندگان سخنان رهبری را نمایش داد. ایوب آقاخانی در این دیدار به رهبر انقلاب گفت: برخی مسئولان صحبت‌های شما را تفسیر به رای می‌کنند؛ درخواست داریم که مسائل فرهنگی را به مسئولان با صراحت بگویید و رهبر انقلاب به ایشان پاسخ دادند: «کسی که تفسیر به رای می‌کند، حرف صریح را هم تفسیر به رای می‌کند.» حالا یک هفته بعد، یکی از مصادیق این رفتار نمایان شد.
 
انتهای پیام/
 


دیدگاه کاربران

علیرغم میل باطنی به لیست صدای ملت رای میدم تا صاحبان زر و زور و تزویر که درسایه اسلام و انقلاب به کلاهبرداری مشغولن رای نیارن وگرنه اصلح ترازاینها خیلی هستن ولی چون ناشناخته هستن و تریبونی ندارن درنتیجه رایی هم نمیارن و رای دادن به اینها نتیجه ای نداره متاسفانه