هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 فروردين 1403
ساعت 20:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 اسفند 1402 ساعت 16:31
چهارشنبه 9 اسفند 1402 16:12 ساعت
2024-2-28 16:31:03
شناسه خبر : 376268
دادگاه فدرال عراق صدور حکم درباره شکایت مطرح شده در خصوص قانونی بودن جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس مجلس را تا آوریل آینده به تعویق انداخت.
دادگاه فدرال عراق صدور حکم درباره شکایت مطرح شده در خصوص قانونی بودن جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس مجلس را تا آوریل آینده به تعویق انداخت.

گروه بین-الملل رجانیوز: دادگاه فدرال عراق صدور حکم درباره شکایت مطرح شده در خصوص قانونی بودن جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس مجلس را به منظور«بررسی بیشتر» تا اوایل ماه آینده میلادی به تعویق انداخت.

 

به گزارش رجانیوز؛ در اواسط ژانویه، مصادف با دی ماه گذشته دادگاه فدرال عراق شکایتی مبنی بر ابطال نامزدی «شعلان الکریم» برای ریاست پارلمان عراق دریافت کرد. این شکایت به دلیل انتشار فیلمی از وی بود که احزاب سیاسی عراق آن را در تجلیل از صدام حسین(دیکتاتور سابق عراق) می‌دانند. 

 

این اتهام علیه در صورت اثبات منجر به رفع مصونیت از شعلان الکریم و ارجاع وی به قوه قضاییه عراق خواهد شد. این شکایت توسط دو تن از نمایندگان به نام یوسف الکلابی و فالح الخزعلی تنظیم شده است. به دنبال انها نیز حزب تقدم به رهبری الحلبوسی در خصوص تخلفات رخ داده در مجلس نمایندگان شکایت دیگری را تنظیم کرد. 

 

انتخاب رئیس جدید برای مجلس عراق عملا منوط به تعیین و تکلیف جلسه یاد شده توسط دادگاه فدرال عراق است و هم اکنون نیروهای سیاسی عراق این پرونده مسکوت گذاشته اند.

 

انتهای پیام/