هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 18:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 اسفند 1402 ساعت 15:39
چهارشنبه 9 اسفند 1402 15:31 ساعت
2024-2-28 15:39:21
شناسه خبر : 376255
بحث اصلاح ساختار‌های فرهنگی در قانون پیش‌بینی شده و متولی کار نیز وزارت فرهنگ است و موضوع تغییر نام وزارتخانه هم در قانون آمده است.
بحث اصلاح ساختار‌های فرهنگی در قانون پیش‌بینی شده و متولی کار نیز وزارت فرهنگ است و موضوع تغییر نام وزارتخانه هم در قانون آمده است.
گروه فرهنگی - رجانیوز: بحث اصلاح ساختار‌های فرهنگی در قانون پیش‌بینی شده و متولی کار نیز وزارت فرهنگ است و موضوع تغییر نام وزارتخانه هم در قانون آمده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: جزیره قشم بزرگ‌ترین جزیره کشور است و روز گذشته تفاهم نامه جامع را با مناطق آزاد امضا کردیم که در این راستا زمین خوبی برای ساخت دهکده جدید فناوری‌های نوین فرهنگی اختصاص داده خواهد شد.
 
اسماعیلی با بیان اینکه لایحه تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه سایر بخش‌ها آماده کرده ایم، چون قانون برنامه هفتم نیز به ما این موضوع را تکلیف می‌کند؛ گفت: بحث اصلاح ساختار‌های فرهنگی و هنری کشور در این قانون پیش بینی شده و متولی کار نیز وزارت فرهنگ و ارشاد است؛ این موضوع با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور صورت می‌گیرد. بحث تغییر اسم وزارت خانه نیز در همین لایحه پیش بینی شده است، اما اسم پیشنهادی را اجازه دهید کار جلو برود.
 
 
وی در پاسخ به پرسشی درباره شکایت از شبکه‌های معاند به دلیل از هم پاشیده شدن نهاد خانواده‌ها هم گفت: این موضوع را بخش‌های مرتبط در وزارت ارتباطات علی القاعده باید دنبال کرده باشند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتخابات هم بیان کرد: در این زمینه علی رغم همه تبلیغات، مردم با روی گشاده برخورد می‌کنند و نظرسنجی‌ها و افکارسنجی‌ها هم نشان می‌دهد طی روز‌های جاری اقبال مردم افزایش پیدا کرده است دولت هم با همه وجود در خدمت برگزاری با شکوه انتخابات است شاید در همه دوره ها، دولتی نداشته باشیم که مسئول اجرای کار باشد، ولی خودش هیچ گرایش سیاسی، حزبی، جناحی و باندی را در انتخابات اعمال نکرده باشد.
 
وی ادامه داد: دولت با تدبیر رئیس جمهور کاملا به بحث مشارکت گسترده پرداخت و خودش را از جناح‌های سیاسی و دخالت در لیست‌ها کنار کشید رسانه‌ها به این موضوع توجه کرده و از این رویکرد دولت در رسانه‌ها گفته شود؛ هیچ حرفی در رسانه‌ها از موضع دولت نیست و همه می‌دانند دولت صرفا برایش موضوع مشارکت گسترده مهم است و بستر را هم برای این موضوع فراهم کرده است.
 
انتهای پیام/