هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 15:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 اسفند 1402 ساعت 13:15
سه شنبه 8 اسفند 1402 12:20 ساعت
2024-2-27 13:15:39
شناسه خبر : 376197
وزیر امور خارجه کشورمان به امضای ۱۹ سند همکاری از جمله سند همکاری های بلند مدت ۲۰ ساله دو کشور اشاره و بر ضرورت پیگیری و تلاش مشترک به منظور اجرای مؤثر این اسناد تاکید کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان به امضای ۱۹ سند همکاری از جمله سند همکاری های بلند مدت ۲۰ ساله دو کشور اشاره و بر ضرورت پیگیری و تلاش مشترک به منظور اجرای مؤثر این اسناد تاکید کرد.
گروه سیاسی-  رجانیوز: وزیر امور خارجه کشورمان به امضای ۱۹ سند همکاری از جمله سند همکاری های بلند مدت ۲۰ ساله دو کشور اشاره و بر ضرورت پیگیری و تلاش مشترک به منظور اجرای مؤثر این اسناد تاکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در دومین روز از سفر خود به ژنو، با «ایوان خیل پینتو» وزیر امور خارجه ونزوئلا دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
امیرعبداللهیان در این دیدار با اظهار خرسندی از پیشرفت‌های حاصله در روابط دو کشور به ویژه پس از دو دیدار رؤسای جمهور دو کشور در تهران و کاراکاس، به امضای ۱۹ سند همکاری از جمله سند همکاری‌های بلند مدت ۲۰ ساله دو کشور اشاره و بر ضرورت پیگیری و تلاش مشترک به منظور اجرای مؤثر این اسناد تاکید کرد.
 
امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر اهمیت همکاری‌های نیرومندتر میان دو کشور، مداخلات آمریکا در امور داخلی ونزوئلا به ویژه در مسائل مرتبط با انتخابات این کشور را محکوم کرد و گفت: ایران از حق انتخاب ملت ونزوئلا بدون مداخله خارجی حمایت می‌کند.
 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به فرصت‌های متنوع همکاری‌های دوجانبه، گفت: حوزه انرژی یکی از زمینه‌های خوب همکاری میان دو کشور است و جمهوری اسلامی ایران از تقویت همکاری‌ها میان بخش‌های مختلف اقتصادی و تجاری دو کشور استقبال می‌کند.
 
امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات فلسطین و وضعیت فاجعه‌بار انسانی در نوار غزه و تلاش رژیم اسرائیل برای کوچاندن فلسطینیان به کشورهای همجوار و حمایت آمریکا از جنایات رژیم صهیونیستی، بر ضرورت تداوم تلاش قوی‌تر جامعه جهانی با هدف توقف جنایات جنگی و نسل‌کُشی علیه ملت فلسطین تاکید کرد.
 
«ایوان خیل پینتو» وزیر خارجه ونزوئلا نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، نسبت به روند پیشرفت روابط دوجانبه اظهار خرسندی کرد و بر آمادگی کشورش برای پیشبرد روابط مبتنی بر سند همکاری‌های ۲۰ ساله و اجرای کامل اسناد مشترک همکاری تاکید کرد.
 
وی دیدارهای رؤسای جمهور دو کشور و توافقات حاصله را بسیار مهم دانست و گفت: مسیر همکاری‌های دو کشور هموارتر از گذشته است و ونزوئلا تقویت همکاری‌های اقتصادی دو کشور را در راستای منافع مشترک دو ملت می‌داند.
 
وزیر امور خارجه ونزوئلا از همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های بین‌المللی نیز ابراز خرسندی کرد و گفت: آماده تقویت این همکاری‌ها هستیم.
 
وی همچنین به موضع مشترک دو کشور در خصوص فلسطین اشاره کرد و بر موضع قوی کشورش در ضرورت توقف فوری جنگ علیه فلسطینیان تاکید کرد.
 
وزیر امور خارجه ونزوئلا همبستگی ونزوئلا با ملت فلسطین در مقاومت علیه اشغال را اعلام داشت.
 
در این دیدار برخی دیگر از موضوعات مورد اهتمام مشترک در حوزه دو جانبه و بین‌المللی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.
 
وزیر امور خارجه کشورمان از همتای ونزوئلایی جهت سفر به ایران دعوت کرد که با استقبال همتای ونزوئلایی مواجه شد و قرار شد در زمان مناسب صورت بگیرد.
 
انتهای پیام/ 


23
پسندیدم