هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 11:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 اسفند 1402 ساعت 14:27
دوشنبه 7 اسفند 1402 14:06 ساعت
2024-2-26 14:27:46
شناسه خبر : 376125
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخروقت سه شنبه (۸ اسفندماه) موج بارشی جدید از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخروقت سه شنبه (۸ اسفندماه) موج بارشی جدید از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
گروه اجتماعی - رجانیوز: رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخروقت سه شنبه (۸ اسفندماه) موج بارشی جدید از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
به گزارش رجانیوز، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهارکرد:‌ امروز(۷ اسفند) در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش امروز در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، غرب سواحل دریای خزر و استان‌های قم اصفهان و مرکزی است.
 
وی ادامه داد: روز سه شنبه (۸ اسفند) بارش‌ها در مناطق مذکور به‌صورت پراکنده ادامه می‌یابد و از اواخروقت سه شنبه موج جدید بارشی از سمت غرب و جنوب غرب این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: چهارشنبه (۹ اسفند) این سامانه بارشی تقویت می‌شود و تقریبا در بیشتر استان‌های کشور به‌ویژه در غرب سواحل دریای خزر و نیمه شمالی استان‌های فارس و کرمان سبب بارش برف و باران و وزش باد نسبتا شدید خواهد شد.
 
 وی در ادامه اظهار کرد: سامانه بارشی روز پنجشنبه (۱۰ اسفند) به‌جز مناطقی از شمال‌ غرب، غرب و جنوب کشور در سایر مناطق کشور به فعالیت خود ادامه می دهد. شدت بارش پنجشنبه در جنوب استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.
 
ضیاییان اضافه کرد: روز جمعه(۱۱ اسفند) از گستردگی این سامانه کاسته می‌شود و بارش‌ها با شدت کمتر تنها در شرق سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد. از سوی دیگر انتظار می رود که امروز نیز دما مانند روزهای قبل روند کاهشی خود را ادامه دهد.
 
وی اظهار کرد: امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، سه شنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و امروز و فردا دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.
 
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۸ اسفند) ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش باران و برف همراه با مه رقیق، گاهی‌ وزش باد با حداقل دمای ۱- و  حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ( ۹ اسفند) ابری در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده برف همراه با مه رقیق، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل و مشهد با کمینه ۸- درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شوند.
 
انتهای پیام/