هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 08:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 اسفند 1402 ساعت 14:19
دوشنبه 7 اسفند 1402 14:06 ساعت
2024-2-26 14:19:57
شناسه خبر : 376124
شهرهای دوحه و قاهره میزبان دو نشست مهم درباره مذاکره برای دستیابی به برقراری آتش بس در نوار غزه و تبادل اسیران بین رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین است.
شهرهای دوحه و قاهره میزبان دو نشست مهم درباره مذاکره برای دستیابی به برقراری آتش بس در نوار غزه و تبادل اسیران بین رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین است.
گروه بین الملل - رجانیوز: شهرهای دوحه و قاهره میزبان دو نشست مهم درباره مذاکره برای دستیابی به برقراری آتش بس در نوار غزه و تبادل اسیران بین رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به روند مذاکرات مربوط به برقراری آتش بس در غزه و تبادل اسیران آورده است: سرنوشت مذاکرات مربوط به انجام توافق درباره توقف جنگ در غزه به شکل موقت به نتایج دو نشست بستگی دارد که اولی طی روزهای جاری در دوحه برگزار خواهد شد و بسیار مهم و سرنوشت ساز است و دومی نشست قاهره است که بر پایه نشست نخست استوار است که اگر نشست دوحه گره‌ها را بازکند آنگاه نشست قاهره به مثابه اعلام توافق نهایی و موعد اجرایی شدن آن خواهد بود.
 
این روزنامه نوشت: بیشتر منابع از حرکت امور به سمت توافق با وجود شروط و تهدیدات تل آویو حکایت دارد. آنچه در پاریس شروع شده است در دوحه تکمیل خواهد شد. مقاومت بر توقف جنگ، خروج نظامیان صهیونیست از غزه به طور کامل و آغاز بازسازی اصرار دارد در حالی که تل آویو با توقف کامل جنگ مخالف است و زیر بار خروج کامل نمی رود و با بازسازی مخالف است.
 
رای الیوم افزود: بر اساس آنچه تاکنون به بیرون درز پیدا کرده است، توافق شامل آتش بس طولانی مدت شاید شش هفته ای و نیز تبادل اسیرانی است که نزد مقاومت است و بحث از چهل اسیر صهیونیست در ازای اسیران فلسطینی به ویژه اسیران با حبس طولانی است.
 
این روزنامه پیش بینی کرد: آتش بس طولانی شرایط را برای توافق فراگیر برای توقف کامل جنگ مهیا خواهد کرد و ازسرگیری دوباره جنگ بسیار سخت خواهد بود. آتش بس طولانی، تغییر و تحولاتی در داخل اسرائیل ایجاد خواهد کرد که خط مشی کنونی ممکن است تغییر پیدا کند. به هر صورت، بخشی از از اسیرانی که نزد مقاومت هستند آزاد خواهند شد و بنابراین مقاومت برگ برنده شامل اسیران باقیمانده و پایداری در میدان و شکست تحقق اهداف تل آویو را دارد. شواهد حاکی از آن است که توافق به سمت اجرایی شدن پیش می رود و این با وجود سختی ها و موانع موجود است.
 
انتهای پیام/