هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 15:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 اسفند 1402 ساعت 22:04
شنبه 5 اسفند 1402 22:00 ساعت
2024-2-24 22:04:24
شناسه خبر : 376083
اعتراضات گسترده کشاورزان در نمایشگاه کشاورزی در پاریس امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه را فراری داد.
اعتراضات گسترده کشاورزان در نمایشگاه کشاورزی در پاریس امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه را فراری داد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه توانست با محافظت نیروهای امنیتی در برابر حمله کشاورزان معترض در حالی که از نمایشگاه کشاورزی در جنوب پاریس، بازدید می‌کرد، فرار کند.
 
به گزارش رجانیوز، در این رابطه کلیپ‌های ویدئویی بسیاری پخش شده است که اعتراضات گسترده کشاورزان در نمایشگاه کشاورزی در پاریس را نشان می‌دهد.
 
در این رویدار در حالی که ماکرون در حال چشیدن عسل طبیعی بود، مورد حمله یک کشاورز قرار گرفت که از سیاست‌های دولتش در قبال بخش کشاورزی عصبانی بود.
 
روز گذشته نیز راشا تودی گزارش داده بود که در آستانه برپایی نمایشگاه بزرگ کشاورزی در پایتخت فرانسه، کشاورزان خشمگین و معترض روز جمعه در اعتراضات جدید با تراکتورهای خود به پاریس بازگشتند تا خواستار حمایت بیشتر دولت و اعمال قوانین ساده‌تر شوند.
 
در این دوره از اعتراضات ده‌ها تراکتور بی سر و صدا به سمت محله‌ای در ضلع غربی پایتخت حرکت کردند و پرچم‌های «هماهنگی روستایی» و اتحادیه کشاورزان حامی تظاهرات را حمل کردند.
 
آخرین اعتراض سه هفته پس از آن صورت می‌گیرد که کشاورزان در دوره قبلی اعتراضات علیه درآمد پایین و مقررات سختگیرانه در سراسر اروپا دست به تظاهرات زده بودند.
 
گفتنی است در هفته‌های گذشته همچنین کشاورزان در چندین کشور اروپایی مسیرهای اصلی شهرها را با تراکتورها خود بستند و فضولات حیوانی را در میانه شهرها تخلیه کردند.
 
انتهای پیام/


25
پسندیدم