هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 17:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 اسفند 1402 ساعت 21:25
شنبه 5 اسفند 1402 21:19 ساعت
2024-2-24 21:25:48
شناسه خبر : 376054
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در بازنگری آیین‌نامه شوراهای موارد خاص ضمن صیانت از مقررات آموزش عالی دانشجویان دارای شرایط خاص مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند.
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در بازنگری آیین‌نامه شوراهای موارد خاص ضمن صیانت از مقررات آموزش عالی دانشجویان دارای شرایط خاص مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: جلسه بازنگری آئین‌نامه شوراهای بررسی موارد خاص با حضور دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، اردوان ارژنگ معاون امور دانشجویان داخل، ابوالفضل دانشور مدیر کل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان و تعدادی از معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در محل این سازمان برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز، داداش‌پور در این جلسه با بیان اینکه در تصمیماتی که در سازمان امور دانشجویان در دولت سیزدهم اتخاذ می‌شود بهره‌گیری از خرد جمعی در اولویت قرار دارد؛ اظهار کرد: نمود و ظهور این رویکرد در بروزرسانی آیین‌نامه‌هایی که در سازمان امور دانشجویان بروزرسانی یا تدوین می‌شود بیشتر از حوزه‌های دیگر است.
 
وی افزود: حوزه ارائه خدمات دانشجویی یک حوزه فرابخشی است به همین منظور باید با در نظر گرفتن همه ذی نفعان تصمیم‌گیری شود تا اقناع کافی صورت گیرد و ارائه خدمات با کمترین نقص صورت گیرد.
 
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به برگزاری جلسات مستمر بروزرسانی آئین‌نامه شورای موارد خاص در این سازمان، ادامه داد: این آئین‌نامه باید علاوه حفظ و صیانت از مقررات و ضوابط آموزش عالی از دانشجویانی که خارج از اراده و اختیارشان فرآیند عادی تحصیل‌شان دچار اختلال می‌شود حمایت حداکثری داشته باشد.
 
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: آئین‌نامه شورای موارد خاص نباید سبب شود تا انضباط دانشجویی از میان برود بنابراین باید این موضوع مورد توجه جدی قرار گیرد و از ماندگاری بیش از حد و غیر ضروری دانشجویان در یک مقطع تحصیلی جلوگیری کند.
 
داداش‌پور خاطر نشان کرد: ما در دانشگاه‌ها با حدود ۲۲ درصد سنوات مازاد مواجه هستیم که در هزینه‌های مختلف دانشگاه خود را نشان می‌دهد و این بسته به نوع تصمیم‌گیری‌هایی دارد که دانشگاه‌ها انجام می‌دهند بنابراین در بررسی آئین‌نامه شوراهای موارد خاص باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم.
 
در ادامه این جلسه رئیس سازمان امور دانشجویان با اهدا لوح تقدیر از اکبری رئیس دانشگاه شهید با هنر کرمان و شریفیان معاون دانشجویی این دانشگاه به منظور برگزاری هفتادوسومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور تقدیر و تشکر کرد.
 
انتهای پیام/