هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 16:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 3 اسفند 1402 ساعت 16:50
پنجشنبه 3 اسفند 1402 16:42 ساعت
2024-2-22 16:50:08
شناسه خبر : 375990
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تخصیص ۵ درصد بودجه هر دانشگاه به امور فرهنگی بر اساس برنامه هفتم توسعه خبر داد.
وزیر علوم در جشنواره رویش خبر داد؛

تخصیص ۵ درصد بودجه دانشگاه‌ها به امور فرهنگی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تخصیص ۵ درصد بودجه هر دانشگاه به امور فرهنگی بر اساس برنامه هفتم توسعه خبر داد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: محمدعلی زلفی گل پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی در حاشیه جشنواره رویش به میزبانی دانشگاه یزد با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره رویش و میزبانی شایسته استان یزد، اظهار کرد: در برنامه هفتم توسعه، سازمان برنامه بودجه مکلف است که ۱۵ درصد اعتبار هر دانشگاه را به امور پژوهشی و ۵ درصد از آن را به امور فرهنگی اختصاص دهد از این رو خوشبین هستیم دانشگاه‌ها برای امور فرهنگی با مشکل مالی مواجه نباشند.
 
به گزارش رجانیوز، وی بیان کرد: ایران عزیز معدن استعدادها در عرصه‌های مختلف است و حضور در جشنواره رویش، احساس غرور دارد چرا که می‌بینیم دانشجویان کشور چقدر با استعداد و با انگیزه و اهل تلاش و کوشش هستند.
 
وی افزود: دانشگاه‌های مختلف در عرصه فرهنگی کارهای زیادی انجام دادند که در نمایشگاه رویش به نمایش گذاشته شده است و یکی از دستاوردهای نمایشگاه رویش برنامه داشتن برای آینده و سرلوحه قرار دادن فناوری فرهنگی در کارها و تلاش برای ایجاد بستر فرهنگ سازی و فرهنگ فناوری و نوآوری است تا دانشجویان در عرصه‌های مختلف مهارت بیاموزند که هم در زندگی فردی و هم اجتماعی کارایی دارد.
 
وزیر علوم با تاکید بر اینکه ایران سرمایه‌های اجتماعی فراوانی در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه فرهنگی دارد، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی در راه پویش و پالایش فرهنگی گام برداریم چرا که بزرگترین سرمایه هر کشور فرهنگ آن کشور است و فرهنگ شایسته، فکر شایسته و عمل شایسته را رقم می‌زند.
 
زلفی گل عنوان کرد: به دانشگاه‌ها علاوه بر مأموریت‌های علمی فناوری و نوآوری مأموریت‌های فرهنگی ویژه با استفاده از سه رکن اصلی شامل اعضای هیأت علمی، یاوران علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها داده شده است.
 
انتهای پیام/