هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 06:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 اسفند 1402 ساعت 15:37
سه شنبه 1 اسفند 1402 15:29 ساعت
2024-2-20 15:37:57
شناسه خبر : 375855
مالک شبکه اجتماعی ایکس ایلان ماسک تنها راه پیش‌روی اوکراین برای جلوگیری از تلفات انسانی و خسارات بیشتر را صلح با روسیه دانست.
مالک شبکه اجتماعی ایکس ایلان ماسک تنها راه پیش‌روی اوکراین برای جلوگیری از تلفات انسانی و خسارات بیشتر را صلح با روسیه دانست.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: «توافق صلح باید یکسال پیش انجام می‌شد. از آن زمان هزاران مرد بیهوده جان خود را از دست داده‌اند و موضع اوکراین روز به روز ضعیف‌تر می‌شود»، این ارزیابی مدیرعامل ایکس ایلان ماسک در پیام امروز خود در این شبکه اجتماعی از وضعیت جنگ در اوکراین است. 
 
به گزارش رجانیوز، کارآفرین و سرمایه‌دار آمریکایی این اظهارات را در واکنش به تحلیلی در ایکس مبنی بر این که زمان آتش‌بس و مذاکرات صلح بین اوکراین و روسیه است، زیرا «اوکراین جنگ را واگذار کرده و هیچ چیز نمی‌تواند این وضعیت را تغییر دهد»، بیان کرد. 
 
ماسک گفت «سوال این است که تا زمان پذیرفتن این واقعیت (از سوی اوکراین)، چند نفر دیگر جان خود را از دست می‌دهند».
 
این ارزیابی‌ها در حالی است که روسیه یکشنبه کنترل بر شهر راهبردی آودیوکا در منطقه دونباس را بعد از ماه‌های درگیری شدید و با تحمیل تلفات بالا بر ارتش اوکراین تایید کرد. 
 
وزارت دفاع روسیه گزارش داد که دشمن بیش از ۱۵۰۰ نیروی خود را طی این عملیات از دست داد و مساحت کل قلمرو آزاد شده حدود ۳۲ کیلومتر مربع است.
 
سقوط آودیوکا شهری که نماد مقاومت اوکراین شده بود، بزرگترین تغییر در بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر خط مقدم در هفت ماه گذشته را رقم زد؛ زمانی که نیروهای روسیه شهر باخموت در نزدیکی آن را در مه ۲۰۲۳ به کنترل درآوردند.
 
رسانه‌های غربی تصرف آودیوکا را پیروزی کلیدی و تقویت روحیه برای روسیه در آستانه ورود به سومین سال درگیری توصیف کردند.
 
انتهای پیام/