هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 05:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 اسفند 1402 ساعت 15:03
سه شنبه 1 اسفند 1402 15:01 ساعت
2024-2-20 15:03:55
شناسه خبر : 375836
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو از افتتاح دو هتل ۴ و۵ ستاره در ماکو تا عید ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: یک شرکت هوایی طبق تفاهمنامه قرار است دو هزار میلیارد دلار در ماکو سرمایه گذاری کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو از افتتاح دو هتل ۴ و۵ ستاره در ماکو تا عید ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: یک شرکت هوایی طبق تفاهمنامه قرار است دو هزار میلیارد دلار در ماکو سرمایه گذاری کند.
گروه اقتصاد-رجانیوز: حسین گروسی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در گفتگو با خبرنگار مستقر در نمایشگاه رسانه‌های ایران گفت: تفاهمنامه ای را با هلدینگ گردشگری یکی از شرکت‌های هواپیمایی امضا کرده‌ایم تا به مبلغ دو هزار میلیارد دلار در حوزه زیرساخت‌های منطقه آزاد ماکو مانند هتل‌های کپسولی، هتل، تقویت فرودگاه و حمل و نقل و مجموعه‌های گردشگری سرمایه گذاری کند تا برای اینکه بتوان گردشگران را به مدت حداقل دو شب در ماکو نگه داشت. ماکو می‌تواند مقصد گردشگر باشد اما الان محل گذر است.
 
به گزارش رجانیوز، وی از افتتاح دو هتل ۴ و ۵ ستاره در ایام عید ۱۴۰۳ توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری داخلی خبر داد و گفت: زیرساخت‌های دیگر مانند شهربازی یا تفریحات سالم نیز آماده سرمایه گذاری است. ما آمادگی داریم تا زمین را به بخش خصوصی واگذار کنیم. همچنین می‌توان از ظرفیت سد و دریاچه ارس استفاده کرد. بستر بازی و ورزش‌های آبی و پاراگلایدر و اسکی و سوارکاری در ماکو وجود دارد و از سرمایه گذاران دعوت می‌کنیم که در این حوزه ورود کنند.
 
از رسانه‌ها انتظار داریم که بیشتر به منطقه آزاد ماکو بپردازند درحالیکه ماکو از نظر گردشگری بسیار غنی است و ما دو کلیسای ارزشمند قره کلیسا و حضرت مریم داریم که می‌تواند مقصد گردشگران باشد. هم اکنون تعداد زیادی از گردشگران خارجی از این دو مقصد دیدن می‌کنند. اگر زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم تعداد گردشگران خارجی ۲۰ برابر می‌شود و ماکو مقصد گردشگران ترکیبی خواهد شد.
 
وی توضیح داد: چرا باید گردشگران داخلی از تهران یا شهرهای دیگر با ده برابر هزینه تا ترکیه بروند درحالی که می‌توانند یکی دو روزی در ماکو باشند و از جاذبه‌های آن دیدن کنند سپس از ماکو به ترکیه بروند. بنابراین ماکو می‌توان مقصد گردشگری ترکیبی داخلی و خارجی باشد.
 
گروسی میزان گردشگران ورودی و خروجی از ترکیه را هم اعلام کرد و گفت: حدود یک میلیون و۲۰۰ هزار نفر از ایران به ترکیه می‌روند درحالی که شاید تنها ده درصد از این تعداد گردشگر ترک به ماکو می آیند. با این حال در تلاش هستیم تا این تعداد را افزایش دهیم.
 
انتهای پیام/