هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 08:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 بهمن 1402 ساعت 11:19
يكشنبه 29 بهمن 1402 11:07 ساعت
2024-2-18 11:19:36
شناسه خبر : 375723
در طرح جدید دولت درباره کالابرگ الکترونیکی که آغاز شده است، خانواده‌ای که به‌ازای هر فرد ۳۰۰هزار تومان و یا ۴۰۰هزار تومان دریافت می‌کرده است، ۲۲۰هزار تومان بیشتر دریافت خواهد کرد و می‌بایست این اعتبارِ تشویقی را صرفِ خرید ۱۱ قلم کالای معیّن کند.
در طرح جدید دولت درباره کالابرگ الکترونیکی که آغاز شده است، خانواده‌ای که به‌ازای هر فرد ۳۰۰هزار تومان و یا ۴۰۰هزار تومان دریافت می‌کرده است، ۲۲۰هزار تومان بیشتر دریافت خواهد کرد و می‌بایست این اعتبارِ تشویقی را صرفِ خرید ۱۱ قلم کالای معیّن کند.
گروه اقتصادی - رجانیوز: در طرح جدید دولت درباره کالابرگ الکترونیکی که آغاز شده است، خانواده‌ای که به‌ازای هر فرد ۳۰۰هزار تومان و یا ۴۰۰هزار تومان دریافت می‌کرده است، ۲۲۰هزار تومان بیشتر دریافت خواهد کرد و می‌بایست این اعتبارِ تشویقی را صرفِ خرید ۱۱ قلم کالای معیّن کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، مسئولان دولتی در روزهای اخیر از طرح ویژۀ ارائه کالاهای اساسیِ به مردم خبر داده‌اند.
 
سخنگوی دولت اخیراً در نشست خبری دراین‌باره اعلام کرده بود در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی در صورت استفاده از کالابرگ و خرید از سبد غذایی مورد تأیید وزارت کار، 220 هزار تومان به‌ازای هر فرد به‌مبلغ 400 هزار تومان کالابرگ افزوده می‌شود و هر فرد می‌تواند تا 620 هزار تومان از کالابرگ استفاده کند،
به‌این‌معنا که خانواده‌ای که به‌ازای هر فرد، 300 هزار تومان و یا 400 هزار تومان دریافت می‌کرده است، 220 هزار تومان بیشتر دریافت خواهد کرد و می‌بایست این اعتبارِ تشویقی را صرفِ خرید 11 قلم کالای معیّن کند.
مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز دراین‌باره توضیح داده بود طرح جدید کالابرگ به‌مدت سه‌ماه برای تثبیت قیمت‌ها آغاز شده و تفاوتش با طرح سابق این است که یارانه تشویقی به 220 هزار تومان افزایش داشته است و 11 قلم کالا کدگذاری شده است و به‌میزان وزن خرید، یارانه تشویقی داده می‌شود، هم‌چنین شرط حداقل 220 هزار تومان خرید حذف شده است و هرکس هر مقدار خرید کند، از یارانه تشویقی برخوردار خواهد شد.
 
وزارت تعاون نیز در روزهای اخیر طی اطلاعیه‌ای دراین‌باره اعلام کرد: «مرحله جدید و بزرگ طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از 17 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا 17 اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت».
 
این طرح درخصوص یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات می‌شود. در این طرح، 18 تا 20 هر ماه حساب سرپرستان خانوار شارژ می‌شود، هم‌چنین که این اعتبار هر ماه شارژ می‌شود و نیاز نیست حتماً یک بار در ماه خرید کنند و در خریدهای متعدد می‌توانند از این امکان بهره ببرند.
 
وزیر کار گفته است این طرح با استقبال خوبی مواجه شده است و در مدت 10 روز از شروع طرح، 9 میلیون و 153 هزار خانوار معادل حدود 30 میلیون نفر در آن مشارکت کرده‌اند.
 
به گزارش تسنیم، سازمان هدفمندی یارانه‌ها اخیراً از تغییر زمان پرداخت یارانه‌ها خبر داده بود، بر این مبنا، «مستمری کمیته امداد و سازمان بهزیستی بیستم هرماه»، «یارانه نقدی و معیشتی خانوار دهک‌های یک تا سه، بیست و پنجم هرماه»، «یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول، سی‌ام هرماه» و هم‌چنین «یارانه دارو و هزینه حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی سوخت، ابتدای ماه» پرداخت خواهد شد.
 
انتهای پیام/