هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 07:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 بهمن 1402 ساعت 15:20
شنبه 28 بهمن 1402 14:56 ساعت
2024-2-17 15:20:30
شناسه خبر : 375694
سفیر ایران در عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور بیان کرد که بر اساس توافق دو کشور روزانه ۴۰ الی ۵۰ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر خواهد شد.
سفیر ایران در عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور بیان کرد که بر اساس توافق دو کشور روزانه ۴۰ الی ۵۰ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر خواهد شد.
گروه اقتصادی - رجانیوز: سفیر ایران در عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور بیان کرد که بر اساس توافق دو کشور روزانه ۴۰ الی ۵۰ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز، محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز جمعه در گفتگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) از وجود توافقی با عراق به منظور صادرات گاز به این کشور خبر داد.
 
سفیر ایران در این خصوص گفت: تهران همواره در پرونده انرژی از عراق حمایت می‌کند و خدمات خود را در اختیار این کشور قرار می‌دهد.
 
 
او همچنین بیان کرد که اخیرا ایران عملیات سالانه تعمیر و نگهداری لوله‌های گاز استفاده شده در زمینه صادرات گاز به عراق را انجام داده است و این مسئله باعث کاهش تزریق گاز صادراتی ایران به عراق شده اما هرگز این صادرات قطع نشده و به قبل از عملیات تعمیر و نگهداری باز گشته است.
 
آل صادق در این گفتگو گفت: بر اساس توافق مذکور روزانه 40 الی 50 میلیون متر مکعب گاز به عراق به منظور راه اندازی نیروگاه‌های برق صادر خواهد شد و این چیزی است که تهران برای تحقق آن تاکید می‌کند و تاکید داریم تابستان آینده گاز صادر شده به عراق افزایش می‌یابد.
 
انتهای پیام/ 


43
پسندیدم