هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 27 بهمن 1402 ساعت 01:40
جمعه 27 بهمن 1402 01:24 ساعت
2024-2-16 01:40:56
شناسه خبر : 375641
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر ۲۰۰ پلاتوی تئاتر در کشور در حال ساخت است که تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر ۲۰۰ پلاتوی تئاتر در کشور در حال ساخت است که تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در آئین پایانی همایش ملی فقه هنر و حمکرانی در مشهد اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۰ پلاتوی تئاتر در کشور در حال ساخت است که تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسد.
 
به گزارش رجانیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تعداد سینماهای کشور از ۵۷۰ به ۹۰۰ سینما در دولت سیزدهم رسید و طی سال جاری تاکنون ۲۷ میلیون بلیط سینما فروخته شده که حاکی از استقبال زیاد مردم است.
 
وی با بیان اینکه تمدن اسلامی فقه پایه است و نظام جمهوری اسلامی به معنی حکمرانی فقه و حاکمیت ولایت فقیه و نظام امت و امامت است، ادامه داد: دولت سیزدهم و وزارت ارشاد تلاش دارد حکمرانی مطلوب نظام اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر را رقم بزند.
 
اسماعیلی بیان کرد: از ابتدای انقلاب هیچ سند بالا دستی در مورد موسیقی نداشته‌ایم، اما به تازگی سند موسیقی در کشور تصویب شده است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سیاست ما گسترش و ترویج موسیقی به دلیل محدودیت‌های مدیریتی نیست. اظهار کرد: از یک سو فشار جامعه دینی و از سوی دیگر ذوق و اشتیاق برای عرصه‌های جدید و نو را شاهد هستیم و در مقام حکمرانی باید تعیین تکلیف کنیم.
 
وی اظهار کرد: اسناد بالادستی در همه بخش‌ها از جمله سند تئاتر، سینما و هنرهای تجسمی نیز در حال تنظیم است. در حوزه شرع مقلد هستیم و در بخش جریان فقهی، معتقد به حل این مسائل هستیم ولی باید نظام آن را شفاف کرد و با انضمام فقهی به مسائل پاسخ داد.
 
اسماعیلی ادامه داد: مقلد نوآوری فقهی که به تأیید رهبر معظم انقلاب می‌رسد هستیم و آن را در حوزه فرهنگ و هنر جلو می بریم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پردیس بزرگ فرهنگی هنری در بلوار «حجاب» تهران با معماری ایرانی اسلامی در حال احداث است، افزود: بر این باوریم که می‌توان هنرهای جدید را به استخدام خود در آوریم، سینمای ما در تولید محصولاتی که با فطرت انسانی مطابقت دارد بی‌نظیر است.
 
وی گفت: با مظاهر و مدرنیته بعضاً شرک آلود و گناه آلود مخالف هستیم. خط قرمز ما شرع مقدس است. مکتب فقهی اهل بیت (ع) این قابلیت را دارد که با توجه به عنصر زمان و مکان و با افق گشایی که انقلاب و امام (ره) انجام داد، بتواند سازگاری بیشتر حکمرانی فرهنگی و هنری در نظام دینی را با واقعیات موجود و حفظ چارچوب‌ها انجام دهد.
 
اسماعیلی با تاکید بر اهمیت پیمایش فرهنگی و هنری ادامه داد: طبق نظرسنجی‌ها، در حوزه بازی‌های رایانه‌ای ۳۴ میلیون نفر در کشور فعال هستند که چهار میلیون نفر از این تعداد افزون بر ۲۱ ساعت در هفته بازی می‌کنند.
 
انتهای پیام/