هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 06:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 27 بهمن 1402 ساعت 01:39
جمعه 27 بهمن 1402 01:24 ساعت
2024-2-16 01:39:02
شناسه خبر : 375640
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سرعت آپلود و بارگذاری فایل های اینترنتی با پروژه فیبر نوری ۲۰۰ برابر شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سرعت آپلود و بارگذاری فایل های اینترنتی با پروژه فیبر نوری ۲۰۰ برابر شده است.
گروه اقتصاد-رجانیوز: عیسی زارع پور عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح فیبر نوری روستایی، منازل و کسب و کارها به صورت وبیناری با اشاره به اینکه سرعت اینترنت با طرح فیبر نوری به ۹۰۰ تا هزار مگابیت در ثانیه می‌رسید، آن را ۹۰ برابر سرعت کنونی اینترنت ذکر کرد و گفت: سرعت آپلود و میانگین در کشور چهار تا پنچ مگابیت در ثانیه است و سرعت فیبر نوری ۲۰۰ برابر سرعت کنونی است.
 
به گزارش رجانیوز، وی با اظهار اینکه ۶۰ سایت نسل پنجم در استان مازندران افتتاح شده است، از تلاش‌های اپراتورهای مختلف تقدیر کرد و گفت: میانگین سرعت اینترنت در سایت‌های تلفن همراه نیز ۳۲ مگابیت در ثانیه است که با پروژه فیبر نوری ۳۰ برابر شده است.
 
وی از اتصال شش هزار و ۲۰۰ روستا به فیبر نوری خبر داد و گفت: مابقی روستاها نیز تا بهار سال آینده به فیبر نوری متصل می‌شود.
 
وزیر ارتباطات گفت: ۹۴ درصد روساهای بالای ۲۰ خانوار کشور و ۹۸ درصد روستاهای مازندران به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
 
در این مراسم سایت طرح فیبر نوری روستایی، منازل و کسب و کار روستایی آبندانکش و شهر نکا، بابلسر و ساری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندزی شد.
 
افتتاح طرح فیبر نوری بابلسر، سایت ارتباطی شهر ساری و سایت نسل پنجم تلفن همراه از دیگر طرح‌هایی بود که با حضور وزیر ارتباطات راه اندازی شد.
 
انتهای پیام/