هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 فروردين 1403
ساعت 23:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 27 بهمن 1402 ساعت 00:43
جمعه 27 بهمن 1402 00:40 ساعت
2024-2-16 00:43:33
شناسه خبر : 375613
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: اقدامات ستاد انتخابات معطوف به اجرای دقیق قانون، تسهیل در مشارکت مردم و عدالت انتخاباتی است.
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: اقدامات ستاد انتخابات معطوف به اجرای دقیق قانون، تسهیل در مشارکت مردم و عدالت انتخاباتی است.
گروه سیاست-رجانیوز: سید محمدتقی شاهچراغی معاون سیاسی وزیر کشور شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد انتخابات استان چهارمحال بختیاری با اشاره به تلاش‌های دولت مردمی برای حل مسائل کشور اظهار کرد: در چهار دهه گذشته در تمام دولت‌ها به ویژه در دولت سیزدهم، تلاش‌های فراوان و خدمات ارزنده ارائه شده است و حل مسائل مردم باید ادامه دار و با سرعت بیشتری صورت بگیرد.
 
به گزارش رجانیوز، رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: مردم ما همواره بر اساس باورهای دینی و اعتقادی خود در میدان حضور فعال و با بصیرت دارند و حضور پرشور و شعور مردم سراسر ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال برخلاف همه هجمه و تلاش‌های دشمنان نشان از زمان‌شناسی مردم ایران دارد و این وظیفه ما مسئولان را سنگین‌تر می‌کند.
 
وی در تشریح اقدامات ستاد انتخابات کشور بیان کرد: در وزارت کشور بسیاری از نواقص برگزاری گذشته احصاء و جمع بندی شده و برای رفع آنها برنامه ریزی ها و اقدامات میدانی صورت گرفته است و ستاد انتخابات کشور با هماهنگی استانداران و فرمانداران به دنبال برگزاری انتخابات مطلوب و تسهیل در روند اخذ رأی مردم ایران اسلامی هستیم.
 
شاهچراغی افزود: آموزش‌ها و مانورهای انتخاباتی عوامل اجرایی به صورت متعدد و با هدف هماهنگی، آمادگی و رفع نواقص شعبه‌های اخذ رأی برگزار شده است. همه دستگاه‌ها و ادارات به ویژه وزارت ارتباطات عملکرد و هماهنگی خوبی برای اجرای خوب انتخابات و تسهیل در مشارکت مردم و تحقق عدالت انتخاباتی دارند.
 
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: برای مشارکت حداکثری و حضور پرشور مردم گروه‌ها و اجتماع‌های مختلف از جمله خود نامزدهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، احزاب، حلقه‌های میانی، گروه‌های جهادی، بانوان و خواص و سیاسیون نقش سازنده خواهند داشت.
 
شاهچراغی در تشریح روند اخذ رأی در قانون جدید انتخابات اظهار کرد: طبق قانون جدید انتخابات ملاک در اخذ رأی، شماره ملی فرد واجد شرایط است و هر رأی دهنده فقط یک نوبت می‌تواند با ارائه یکی از پنج سند هویتی کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و شناسنامه در انتخابات شرکت نماید.
 
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: ملاک و معیار برای همه برگزارکنندگان انتخابات عمل به قانون است و همان طور که بارها تاکید شده خط قرمز ستاد انتخابات اصل بی طرفی و سلامت انتخابات می‌باشد.
 
وی گفت: همه این تمهیدات و برنامه‌ریزی ها برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور در روز ۱۱ اسفند ماه خواهد بود و ما مکلف به برگزاری انتخابات مطابق با چهار راهبرد سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت هستیم.
 
انتهای پیام/