هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 بهمن 1402 ساعت 00:57
پنجشنبه 26 بهمن 1402 00:50 ساعت
2024-2-15 00:57:17
شناسه خبر : 375569
رییس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: رقابت کاندیداهای ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان اردبیل آغاز شد.
رییس ستاد انتخابات اردبیل:

رقابت کاندیداهای مجلس خبرگان آغاز شد

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: رقابت کاندیداهای ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان اردبیل آغاز شد.

گروه سیاست-رجانیوز: رضا قاسمیان اظهار کرد: تبلیغات نامزدهای تأیید صلاحیت شده ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از امروز آغاز شد و تا نهم اسفندماه ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش رجانیوز، وی تصریح کرد: سه نامزد تأیید صلاحیت شده در این استان آیت‌الله سید حسن عاملی، یدالله صفری، و سید حسن عابدیان هستند که برای راهیابی به مجلس خبرگان رهبری در دوره ششم با هم رقابت می‌کنند.

 

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود تا با رأی مردم ۲ نفر از بین سه کاندیدای این انتخابات راهی مجلس خبرگان رهبری شوند.

 

قاسمیان به مهلت یک هفته‌ای شورای نگهبان برای رسیدگی به اعتراضات کاندیداهای رد صلاحیت شده اشاره کرد و افزود: تا ۳۰ بهمن ماه نتایج نهایی اعلام و اول اسفندماه آمار کاندیداهای تأیید صلاحیت شده دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی چاپ و منتشر خواهد شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۶۲ نفر در استان اردبیل تأیید صلاحیت شده و در عرصه رقابت انتخاباتی حضور دارند.

 

قاسمیان به راه‌اندازی ۲۰۰ شبکه صدا و سیما برای تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور اشاره کرد و ادامه داد: از این تعداد شبکه و کانال تلویزیونی، پنج شبکه متعلق به استان اردبیل است که در هر حوزه انتخابیه کار تبلیغات کاندیداها را به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌دهند.

 

وی اضافه کرد: فیلم تبلیغاتی کاندیداها به مدت ۲۰ دقیقه و مناظره ضبط شده کاندیداها نیز از طریق این کانال‌ها پخش خواهد شد.

 

معاون سیاسی، امنیتی، و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: کانال‌های تبلیغاتی کاندیداها در روی شبکه سبلان اردبیل امکان پخش و دریافت وجود ندارد و از طریق جست‌وجوی شبکه‌های ماهواره‌ای نیز امکان دریافت آن مهیا نبوده و تنها از طریق گیرنده‌های دیجیتال هموطنان می‌توانند این شبکه‌ها را در حوزه‌های انتخابیه خود دریافت و از برنامه‌های آن استفاده کنند.

 

قاسمیان در ادامه سخنان خود یادآور شد: برنامه تبلیغاتی کاندیداها به صورت رسمی از سوم اسفندماه تا دهم اسفندماه از طریق این شبکه‌ها پخش خواهد شد و هموطنان می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته از برنامه‌های تولیدی و پخش این شبکه‌ها بهره‌مند شوند.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم انتخابات باشکوهی را در ۱۱ اسفند شاهد باشیم تا با حضور گسترده آحاد مردم بتوان جشن سیاسی انتخابات را نیز همچون یوم‌الله ۲۲ بهمن برگزار کرد.

 

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل در مورد اعلام مدارک هویتی پنج‌گانه برای رأی‌دهندگان در انتخابات ۱۱ اسفند نیز گفت: رأی‌گیری در انتخابات با ارائه اصل یکی از مدارک هویتی شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، پایان خدمت و گواهینامه رانندگی امکان‌پذیر خواهد بود.

 

انتهای پیام/