هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 بهمن 1402 ساعت 00:55
پنجشنبه 26 بهمن 1402 00:50 ساعت
2024-2-15 00:55:32
شناسه خبر : 375568
جشنواره «تئاتر مرزداران» شمال و شمالغرب کشور به میزبانی بیله‌سوار برگزار و از برترین آثار تجلیل شد.
جشنواره «تئاتر مرزداران» شمال و شمالغرب کشور به میزبانی بیله‌سوار برگزار و از برترین آثار تجلیل شد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: در این جشنواره که عصر چهارشنبه همزمان با اعیاد شعبانیه در شهرستان مرزی بیله‌سوار برگزار شد، از آثار برتر نمایش و گروه‌های تئاتر برگزیده در بخش‌های مختلف اعم از تئاتر صحنه‌ای و خیابانی تجلیل شد.
 
به گزارش رجانیوز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: دومین جشنواره منطقه‌ای مرزداران به میزبانی بیله‌سوار برگزار و از بین ۴۸ اثر ارسالی به دبیرخانه از برترین آثار در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی و بازیگری با اهدای لوح سپاس و هدایای ویژه قدردانی شد.
 
امیر رجبی تصریح کرد: علاوه بر اردبیل، در این جشنواره هنرمندانی از استان‌های کردستان، قزوین، آذربایجان شرقی، خوزستان و کرمانشاه حضور داشتند که در پایان از نمایش‌ها و آثار برتر تجلیل شد.
 
وی گفت: نمایش «۱۳۲۰» از شهرستان بیله‌سوار به عنوان اثر منتخب معرفی شد و از فرهاد طوفان و یوسف دادجو به عنوان هنرمندان مطرح این استان در قالب جشنواره تئاتر مرزداران تجلیل و دیپلم افتخار به آنها اهدا شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: این جشنواره در ۲ بخش خیابانی و تئاتر صحنه‌ای برگزار شد که در بخش خیابانی نیز نمایش «شنا در زمستان» از کرمانشاه توانست در جایگاه برتر قرار گرفته و دیپلم افتخار کارگردانی نیز به المیرا منتظری از مرند آذربایجان شرقی اهدا شد.
 
رجبی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر مرزداران به یاد غیورمردان مرزنشین شهرستان بیله‌سوار و در حادثه ۱۳۲۰ رویارویی سربازان مرزی ایران با اتحاد جماهیر شوروی برگزار می‌شود تا یاد و خاطره این شهدا گرامی داشته شود.
 
وی اضافه کرد: در کنار این مراسم، سعی کردیم از خانواده شهید مرزدار یوسف پیران نیز تجلیل داشته باشیم تا بتوانیم در قالب این رویداد قدردان مجاهدت چنین مرزداران غیرتمند باشیم.
 
رجبی بیان کرد: آثار تولید شده در قالب این جشنواره از غنای مناسبی برخوردار بوده و ما توانستیم در قالب این رویداد رشته هنری تئاتر و نمایش را به سمت کیفی سازی تولید سوق دهیم.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به برگزاری دومین جشنواره شعر طنز نیز به میزبانی شهرستان نیر اشاره کرد و ادامه داد: در شهرستان نیر این جشنواره فرصت حضور شاعرانی را فراهم کرد تا ما بتوانیم همزمان با اعیاد شعبانیه فضای مناسب شادی و سرور را برگزار کنیم.
 
انتهای پیام/