هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 بهمن 1402 ساعت 23:40
چهارشنبه 25 بهمن 1402 23:10 ساعت
2024-2-14 23:40:29
شناسه خبر : 375551
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رفتن رییس موساد به قاهره برای ادامه مذاکرات تبادل زندانیان جلوگیری کرده است.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رفتن رییس موساد به قاهره برای ادامه مذاکرات تبادل زندانیان جلوگیری کرده است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: تارنمای عبری «والا» گزارش داد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اجازه نداد که رییس موساد برای شرکت در مذاکرات مجدد تبادل اسرا به مصر برود. بر اساس این گزارش این امتناع در حالی صورت گرفت که قرار بود فردا پنجشنبه جلسه شورای جنگ و کابینه امنیتی برگزار شود.
 
به گزارش رجانیوز، بر اساس آنچه این وب سایت گزارش داد، نتانیاهو مدعی ااست تا زمانی که حماس به خواسته‌های خود در مورد تعداد اسرای فلسطینی که قرار است در ازای اسرای اسراییلی آزاد، شوند پایبند بماند، بازگشت رییس موساد برای شرکت در مذاکرات هیچ فایده‌ای ندارد.
 
یک منبع آگاه به این وب‌سایت گفت که مصری‌ها و قطری‌ها پیشنهاد کرده‌اند روز پنج‌شنبه در قاهره گفت‌وگو کنند تا در مورد جنبه‌های بشردوستانه تبادل احتمالی اسرا از جمله دامنه کمک‌هایی که قرار است به غزه وارد شود و احتمال بازگشت فلسطینی‌ها به شمال غزه گفت‌وگو کنند.
 
به نوشته این وب سایت، سران تیم مذاکره کننده اسراییل روز سه شنبه پس از بازگشت از قاهره به نتانیاهو از پیشنهاد مصر برای انجام مذاکرات بیشتر اطلاع دادند.
 
این منبع با بیان اینکه نتانیاهو با اعزام هیأتی برای گفت‌وگوهای بیشتر موافقت نکرده است گفت: اسراییل تا زمانی که حماس با موضع خود در مورد تعداد زندانیانی که خواستار آزادی آنها است موافقت نکند، مذاکرات را ادامه خواهد داد.
 
یک مقام آمریکایی روز سه شنبه در مصاحبه با سی ان ان گفت که مذاکرات در قاهره در مورد توافق تبادل اسرا بین اسراییل و حماس به هیچ پیشرفتی منجر نشده است.
 
این مقام مسؤول مذاکرات را «ثمربخش و جدی» توصیف کرد و افزود که هنوز به پیشرفتی که منجر به توافق نهایی شود، نرسیده و تاکید کرد که مذاکرات ادامه خواهد داشت.
 
گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که حماس خواستار آزادی زندانیانی است که تا روز امضای توافق بازداشت شده‌اند.
 
انتهای پیام/