هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 00:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 بهمن 1402 ساعت 23:36
چهارشنبه 25 بهمن 1402 23:10 ساعت
2024-2-14 23:36:10
شناسه خبر : 375549
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از معافیت و خارج شدن خرمای کبکاب از لیست عوارض صادرات خبر داد و گفت: صادرات خرمای کبکاب رونق می‌گیرد.
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از معافیت و خارج شدن خرمای کبکاب از لیست عوارض صادرات خبر داد و گفت: صادرات خرمای کبکاب رونق می‌گیرد.
گروه اقتصاد-رجانیوز: ابراهیم رضایی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه توسعه و رونق بازار صادرات خرمای کبکاب، گفت: با همکاری وزارت جهاد، خرمای کبکاب از لیست تعرفه و عوارض صادرات خارج شده است لذا انتظار داریم که در آینده نزدیک شاهد تعدیل قیمت و رونق بازار خرما باشیم.
 
به گزارش رجانیوز، نماینده دشتستان در تشریح این موضوع یادآور شد: هر ساله در آستانه ماه مبارک رمضان، وزارت جهاد کشاورزی به منظور ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای خرما، عوارض سنگینی برای صادرات خرما وضع می‌کرد که با رایزنی‌های صورت‌گرفته خرمای کبکاب از عوارض صادرات در سال جاری خارج شده و صادرکنندگان می‌توانند در این فصل مهم سال بدون عوارض به صادرات این نوع خرما بپردازند.
 
رضایی افزود: این عوارض بر روی برخی رقم‌های دیگر خرما وضع شده است اما صادرات کبکاب بدون عوارض خواهد بود.
 
نماینده دشتستان اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌هایی برای فروش و خرید خرمای دشتستان صورت گرفته و با توجه به وعده‌های تعدادی از مدیران مربوطه انتظار گشایش در فروش خرمای دشتستان طی هفته‌های آتی را داریم.
 
انتهای پیام/