هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 12 اسفند 1402
ساعت 12:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 بهمن 1402 ساعت 17:41
دوشنبه 23 بهمن 1402 17:25 ساعت
2024-2-12 17:41:16
شناسه خبر : 375265
مدیرعامل هلدینگ کشت و دام شستا گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های لبنی، یک درصد به تولید شیر کشور کمک خواهد کرد، ضمن اینکه تولید شیرخشک و شیرخشک نوزاد در اولویت‌های بعدی قرار دارد.
مدیرعامل هلدینگ کشت و دام شستا گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های لبنی، یک درصد به تولید شیر کشور کمک خواهد کرد، ضمن اینکه تولید شیرخشک و شیرخشک نوزاد در اولویت‌های بعدی قرار دارد.
گروه اقتصاد-رجانیوز: محسن محمدی صبح امروز در آئین افتتاح پروژه‌های دامپروری هلدینگ کشت و دام شستا در روستای برخوردار دلفان، اظهار کرد: امروز به صورت همزمان فاز نخست سه پروژه دامداری در سه استان لرستان، آذربایجان غربی و همدان به بهره‌برداری رسید.
 
وی خاطرنشان کرد: در هر کدام از این دامداری‌ها سالانه ۴۰ هزار تن شیر تولید تولید می‌شود، ضمن اینکه ۱۹۰۰ فرصت شغلی این ۳ پروژه خواهد بود.
 
مدیرعامل هلدینگ کشت و دام شستا با بیان اینکه بهره‌برداری از این پروژه‌ها یک درصد به تولید شیر کشور کمک خواهد کرد، افزود: تولید شیرخشک و شیرخشک نوزاد در اولویت‌های بعدی قرار دارد.
 
محمدی بیان داشت: همچنین با افتتاح این پروژه‌ها، ۶ هزار راس سالانه برای عرضه گوشت و پروتئین به کشور کمک خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: در مناطقی که ظرفیت بالا در حوزه کشاورزی و دامپروری دارند سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها صورت گرفته، ضمن اینکه فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها در پروژه‌ها به کار گرفته می‌شوند.
 
مدیرعامل هلدینگ کشت و دام شستا با بیان اینکه مردمی‌سازی اقتصاد در اولویت وزارت کار و هلدینگ شستا قرار دارد، گفت:  طی ماه‌های آینده مردم می‌توانند سهام این پروژه‌ها را خریداری کنند.
 
محمدی خاطرنشان کرد: در راستای بهبود سبد دارایی‌های شستا برای صیانت از دارایی بازنشستگان و بیمه‌شدگان، هلدینگ کشت و دام لبنی شستا ایجاد شده است.
 
وی با بیان اینکه اشتغال در مناطق کم برخوردار در دستور کار شستا قرار گرفته، افزود: به نحوی که از سال ۹۸ کلنگ این پروژه بر زمین زده شد و امروز فاز نخست آن به بهره‌برداری رسید.
 
انتهای پیام/