هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 بهمن 1402 ساعت 13:13
دوشنبه 16 بهمن 1402 12:29 ساعت
2024-2-5 13:13:29
شناسه خبر : 375082
 افراد مسلح ناشناس ناجی الکعبی یکی از رهبران برجسته گروه عصائب اهل الحق را در استان میسان در شرق عراق به شهادت رساندند.
افراد مسلح ناشناس ناجی الکعبی یکی از رهبران برجسته گروه عصائب اهل الحق را در استان میسان در شرق عراق به شهادت رساندند.
گروه بین الملل - رجانیوز: افراد مسلح ناشناس ناجی الکعبی یکی از رهبران برجسته گروه عصائب اهل الحق را در استان میسان در شرق عراق به شهادت رساندند.
 
به گزارش رجانیوز، ناجی الکعبی یکی از رهبران گروه عصائب اهل الحق دیروز یکشنبه 15 بهمن ماه 1402، از سوی افراد مسلح ناشناس در شرق عراق ترور شد.
 
خبرگزاری العهد نیوز نیز به نقل از یک منبع امنیتی خبر ترور ناجی الکعبی از مسئولان گروه عصائب اهل الحق عراق در حمله‌ای مسلحانه در منطقه‌ای نظامی در مرکز استان میسان عراق را اعلام کرد.
 
این منبع تصریح کرد: دو فرد مسلح موتور سوار ناجی الکعبی از رهبران برجسته عصائب اهل الحق را در استان میسان هدف گلوله قرار دادند و وی را به شهادت رساندند. عاملان این جنایت فورا از مکان حادثه متواری شدند و نیروهای امنیتی تحقیقات گسترده خود را برای کشف جوانب این حادثه آغاز کرده‌اند.
 
شیخ قیس خزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز دوشنبه 16 بهمن ماه 1402، در پیامی شهادت ناجی الکعبی را تسلیت گفت و از برادران مجاهد خود خواست از هرگونه رفتار یا تصمیم تحریک‌آمیز خلاف قانون در این زمینه اجتناب کنند. در عین حال سوالاتی در خصوص اوضاع استان میسان مطرح کرد.
 
قیس خزعلی در بیانیه‌ای عنوان کرد:ضمن تسلیت شهادت ناجی حیدر عوده الکعبی که خود را وقف دفاع از دین، وطن و استان خود در عرصه‌های مختلف کرد، این سوال از مدت‌ها پیش مطرح است که تا به کی استان میسان باید گرفتار دست قاتلان و باندهای قاچاق مواد مخدر و ارازل و اوباش باشد؟!
 
وی افزود: آیا زمان آن نرسیده است که این استان از ظلم و هرج‌ومرج رهایی یابد و در آن قانون حکم‌فرما شود؟
 
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق گفت: آیا عاقلانه است که این استان با شیوخ عشایر بزرگوار و مردم شرافت‌مند و رزمندگان قهرمان، همچنان گرفتار جلادان پلید باشد؟
 
خزعلی بیانیه خود را با این سخن به پایان برد که : «در پایان به همه برادران مجاهدم توصیه می‌کنم از هرگونه رفتار تحریک‌آمیز مخالف قانون و عرف عشیره‌ای اجتناب کنند و نیز تاکید می‌کنم که خون شهدا و مظلومان این استان هدر نخواهد رفت».
 
انتهای پیام/