هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 02:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 بهمن 1402 ساعت 12:22
دوشنبه 16 بهمن 1402 10:45 ساعت
2024-2-5 12:22:23
شناسه خبر : 375073
معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یارانه ۲۲۰ هزار تومانی از فردا واریز می‌شود.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یارانه ۲۲۰ هزار تومانی از فردا واریز می‌شود.
گروه اجتماعی - رجانیوز: معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یارانه ۲۲۰ هزار تومانی از فردا واریز می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایران آنلاین، علیرضا عسگریان امروز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲، در نشست خبری با موضوع اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک که در وزارت کار برگزار شد، اظهار داشت: یارانه کالابرگ دهک ۱ تا ۷ از فردا به جای ۱۲۰ هزار تومان، ۲۲۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد. این یارانه تنها برای خرید ۱۱ قلم کالا در نظر گرفته شده است.
 
سبد خرید یارانه ۲۲۰ هزار تومانی
 
معاون وزیر رفاه در مورد ۱۱ قلم کالایی که در این طرح مشمول یارانه می‌شود، افزود: این ۱۱ قلم عبارت است از شیر کم‌چرب ۳ لیتر، پنیر بسته ۴۰۰ گرمی یک بسته یواف، برنج ۲ کیلویی، قند و شکر نیم‌کیلویی، گوشت قرمز نیم‌کیلویی، ماست کم‌چرب دبه ۲٫۵ کیلویی، روغن مایع یک بسته ۸۱۰ گرمی، ماکارونی ۷۰۰ گرمی، تخم‌مرغ یک کیلویی، گوشت مرغ یک کیلویی.
 
عسگریان ادامه داد: این ۱۱ قلم به ازای هر یارانه‌بگیر است.
 
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت کار با بیان اینکه یارانه جدید از فردا واریز می‌شود، خبر داد: به طور مثال، یک خانوار ۳ نفره اگر دهک ۱ تا ۷ باشد مشمول یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی است.
 
 
عسگریان تدامه داد: یک خانواده سه نفره می‌تواند سه سبد از ۱۱ قلم خریداری کند. خانوارها برای اطلاع از باقی‌مانده اعتبار خود برای خرید می‌توانند به برنامه کاربردی شما پنجره اعتبارات مراجعه کنند.
 
وی ادامه داد: همچنین خانوارها با استفاده از کد اعتباری ستاره ۵۰۰ ستاره ۱۴۶۳ از میزان اعتبار خود مطلع شوند.
 
عسگریان گفت: افراد تنها یک ماه برای استفاده از یارانه جدید فرصت دارند و اگر مردم خرید نکنند قابل ذخیره شدن برای ماه بعد نیست.
 
معاون رفاه وزیر کار با بیان اینکه مردم برای استفاده از این یارانه می‌توانند به فروشگاه‌های زنجیره‌ای متصل به این طرح مراجعه و خرید خود را انجام دهند، گفت: ۲۱۱ هزار فروشگاه در حال حاضر به این طرح متصل‌اند. مردم برای شناسایی این فروشگاه‌ها برنامه شما را نصب کنند و آدرس فروشگاه‌ها را بیایند.
 
آیا همه افراد یارانه‌بگیر می‌توانند خرید کنند؟
 
معاون رفاه وزیر کار گفت: سرپرستان خانوار می‌توانند برای خرید ۱۱ قلم کالا به فروشگاه‌ها مراجعه کنند. اگر عابربانک خود را فراموش کردید با کد اعتباری از یارانه استفاده کنید عسگریان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر سرپرست خانوار عابربانک خود را فراموش کند آیا می‌تواند از کارت دیگری از یارانه خرید کند؟ گفت: بله، سرپرست خانوار می‌تواند از برنامه کاربردی شما و یا با استفاده از کد دستوری ستاره ۵۰۰ ستاره ۱۴۶۳ مربع کد اعتباری بگیرد و خرید ۱۱ قلم کالا را با یارانه انجام دهد.
 
انتهای پیام/