هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 مرداد 1403
ساعت 08:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 بهمن 1402 ساعت 11:15
دوشنبه 16 بهمن 1402 11:08 ساعت
2024-2-5 11:15:24
شناسه خبر : 375056
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از مواضع خود علیه حزب‌الله لبنان عقب‌نشینی و برای مذاکره اعلام آمادگی‌کرد.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از مواضع خود علیه حزب‌الله لبنان عقب‌نشینی و برای مذاکره اعلام آمادگی‌کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: دفتر یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به نقل از وی نوشت: اسرائیل آماده حل مسائل با حزب الله از طریق دیپلماتیک است.
 
به گزارش رجانیوز، گالانت گفت: تا زمانی که ما نتوانیم امنیت را برای ساکنان شمال (سرزمین های اشغالی) فراهم کنیم، به تلاش برای بازگرداندن آرامش به منطقه، از طریق دیپلماتیک یا نظامی ادامه خواهیم داد.
 
گفتنی است گالانت روز جمعه گفته بود که حتی آتش بس در غزه موجب توقف جنگ علیه حزب الله لبنان نخواهد شد.
 
«تایمز اسرائیل» همچنین در گزارشی درباره مذاکرات روز یکشنبه «عاموس هوکشتاین» فرستاده ویژه آمریکا با گالانت،مدعی پیشرفت مذاکرات بین حزب الله و رژیم صهیونیستی شد.
 
بر اساس گزارش این رسانه صهیونیستی، ایجاد زمینه برای بازگشت ۸۰ هزار آواره صهیونیست به شمال سرزمین های اشغالی، از جمله اهداف تل آویو از مذاکره با مقاومت لبنان است.
 
فرستاده ویژه دولت آمریکا برای میانجی‌گری بین حزب الله لبنان و تل‌آویو، روز شنبه با رئیس رژیم صهیونیستی، نخست وزیر و دیگر مقامات این رژیم دیدار کرد.
 
هوکشتاین ماه گذشته نیز در سفر به منطقه، با مقامات رژیم صهیونیستی و لبنان دیدار کرد.
 
رژیم صهیونیستی خواستار عقب نشینی حزب الله لبنان به فاصله ۳۰ کیلومتری از مرز سرزمین های اشغالی بود، اما براساس طرح پیشنهادی جدید، به فاصله گرفتن حزب الله از هفت کیلومتری مرز سرزمین های اشغالی نیز راضی شده است.
 
حزب الله لبنان، طرح ارائه شده از سوی رژیم صهیونیستی برای فاصله گرفتن از مرز با سرزمین های اشغالی را واقع گرایانه ندانسته و رد کرده است.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home