هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 15:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 بهمن 1402 ساعت 10:20
دوشنبه 16 بهمن 1402 10:02 ساعت
2024-2-5 10:20:10
شناسه خبر : 375041
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدارش با همتای انگلیسی با بیان اینکه تداوم جنگ راه‌حل نیست، خطاب به مقامات آمریکا و انگلیس گفت: خشم منطقه را نیازمایید.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدارش با همتای انگلیسی با بیان اینکه تداوم جنگ راه‌حل نیست، خطاب به مقامات آمریکا و انگلیس گفت: خشم منطقه را نیازمایید.
گروه سیاسی - رجانیوز: وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدارش با همتای انگلیسی با بیان اینکه تداوم جنگ راه‌حل نیست، خطاب به مقامات آمریکا و انگلیس گفت: خشم منطقه را نیازمایید.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، در پی حملات اخیر آمریکا و انگلیس به یمن که چندین بار انجام شد و همچنین حملات آمریکا به عراق و سوریه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران امشب (یکشنبه) ۱۵ بهمن ماه این حملات را محکوم کرد.
 
آمریکا که در پی کشته شدن سه نظامی خود در پایگاهش در اردن در ساعات پایانی جمعه شب اقدام به حمله به ۸۵ موضع در خاک عراق و سوریه کرد، شنبه شب ۱۴ بهمن ماه نیز برای چندمین بار ظرف هفته‌های اخیر در عملیاتی مشترک با انگلیس به مناطقی در یمن حمله کرد. حملاتی که سخنگوی نیروهای مسلح یمن تعداد آن را ۴۸ حمله هوایی عنوان کرد و گفت که «این تجاوزات بی پاسخ نخواهد ماند.»
 
وزیر امور خارجه  در این باره با بیان اینکه حملات نظامی آمریکا و انگلیس به یمن و‌ تجاوز آمریکا به عراق و سوریه را قویا محکوم می‌کنیم، به دیدار اخیرش با همتای انگلیسی در حاشیه نشست داووس اشاره کرد و افزود: در دیدارم با دیوید کامرون وزیرخارجه انگلیس به روشنی گفتم، «تداوم جنگ راه‌حل نیست»
 
رئیس دستگاه دیپلماسی خطاب به مقامات آمریکا و انگلیس تصریح کرد: خشم منطقه را نیازمایید. 
 
وی عنوان کرد: ما امنیت عراق، سوریه، یمن و فلسطین (غزه و کرانه) را امنیت منطقه می‌دانیم.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home