هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 بهمن 1402 ساعت 14:10
يكشنبه 15 بهمن 1402 13:55 ساعت
2024-2-4 14:10:12
شناسه خبر : 375020
بعد از شام اگر دسر بخوریم این اتفاقات در بدن مان رخ می دهد!
بعد از شام اگر دسر بخوریم این اتفاقات در بدن مان رخ می دهد!
گروه اجتماعی - رجانیوز: بعد از شام اگر دسر بخوریم این اتفاقات در بدن مان رخ می دهد!
 
افراط در خوردن شیرینی و دسر بعد از شام بسیار رایج است، اما آیا تا به حال فکر کرده اید که وقتی دسر خود را بعد از شام میل می‌کنید چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد؟ در حالی که لذت بردن از دسر در حد اعتدال می‌تواند لذت بخش باشد، ضروری است که از اثرات بالقوه آن بر سلامت خود آگاه بشوید.
 
متعادل کردن میزان لذت شیرین خود با یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و فعالیت بدنی منظم کلید حفظ یک سبک زندگی سالم است. موارد زیر را هر زمانی که خواستید بعد از شام دسر بخورید به خاطر بسپارید:
 
 
مضرات دسر بعد از شام به شرح زیر است؛
 
۱. قند خون شما افزایش پیدا می‌کند
مصرف دسرها به ویژه دسر‌هایی که دارای قند‌های تصفیه شده و کربوهیدرات بالایی هستند، می‌تواند منجر به افزایش سریع سطح قند خون شود. در نتیجه باعث می‌شود که پانکراس انسولین ترشح کند تا گلوکز افزایش یافته در جریان خون را تنظیم کند.
 
با گذشت زمان، افزایش مکرر قند خون ممکن است به مقاومت به انسولین منجر شود که پیش زمینه‌ای برای ابتلا به شرایطی مانند دیابت نوع ۲ است.
 
۲. باعث افزایش وزن می‌شود
خوردن دسر بعد از شام کالری بیشتری به روتین روزانه شما می‌افزاید. تکنیک مدیریت وزن، در اصل حفظ تعادل ظریف بین کالری مصرف شده و سوزانده شده است و مصرف منظم دسر‌های پر کالری بدون جبران افزایش فعالیت بدنی ممکن است در طول زمان منجر به افزایش وزن شدید شما شود.
 
۳. باعث نفخ و مشکلات گوارشی می‌شود
 
دسر‌ها که اغلب سرشار از چربی و قند هستند می‌توانند روند هضم را کند و ناکارآمد کنند که می‌تواند منجر به احساس ناراحتی، نفخ و سوء هاضمه شود. انتخاب دسر‌های سبک‌تر با میوه یا وعده‌های کوچکتر می‌تواند به کاهش این اثرات کمک کند.
 
۴. باعث بروز اختلالات خواب می‌شود
خوردن شیرینی نزدیک به زمان خواب تان می‌تواند کیفیت خواب شما را مختل کند؛ چرا که محتوای قند ممکن است باعث نوسانات سطح قند خون شود که منجر به بیقراری و مشکل در به خواب رفتن می‌شود. برای داشتن خواب بهتر، در طول روز دسر میل کنید و نزدیک به زمان خواب دسر مصرف نکنید.
 
۵. باعث عدم تعادل مصرف مواد مغذی می‌شود
اگر میل کردن دسر تبدیل به یک عادت معمولی بعد از شام شود، ممکن است باعث شود غذا‌های مغذی بیشتری را که بدن شما برای سلامتی مطلوب نیاز دارد، حذف کرده و دسر را جایگزین آن کنید. داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی ضروری برای سلامت کلی ضروری است.
 
نوش جان کردن دسر بعد از شام اگر افراطی نباشد و در حد تعادل باقی بماند، می‌تواند تجربه‌ای لذت بخش باشد. برای به حداقل رساندن اثرات بالقوه سلامتی، دسر‌هایی با شکر تصفیه شده کمتر، کنترل اندازه وعده‌ها و لذت بردن از این خوراکی‌ها در اوایل عصر در نظر بگیرید. تعادل بین لذت‌های شیرین خود را با یک ماده مغذی حفظ کنید. فراموش نکنید که رژیم غذایی غنی و داشتن فعالیت بدنی منظم کلید حفظ یک سبک زندگی سالم است.
 
انتهای پیام/ 


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home