هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 22:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 18 آذر 1402 ساعت 22:20
شنبه 18 آذر 1402 22:18 ساعت
2023-12-9 22:20:40
شناسه خبر : 373166
شهرداری غزه روز شنبه اعلام کرد که نیم میلیون فلسطینی در نتیجه ادامه حملات رژیم اسرائیل به غزه در خطر گرسنگی و تشنگی قرار دارند.
شهرداری غزه روز شنبه اعلام کرد که نیم میلیون فلسطینی در نتیجه ادامه حملات رژیم اسرائیل به غزه در خطر گرسنگی و تشنگی قرار دارند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: شهرداری غزه روز شنبه اعلام کرد که نیم میلیون فلسطینی در مناطقی که حملات اسرائیل در آنجا کماکان ادامه دارد، در خطر گرسنگی و تشنگی قرار دارند.
 
به گزارش خبرگزاری «آناتولی» شهرداری غزه وضعیت انسانی را فاجعه بار توصیف کرد زیرا ارتش اسرائیل عمدا زیرساخت‌های آب و غذا را هدف قرار می‌دهد.
 
بر اساس این گزارش، اسرائیل پس از پایان توقف یک هفته‌ای جنگ  با حماس، حمله نظامی خود به نوار غزه را از سر گرفت. دستکم ۱۷۴۸۷ فلسطینی در حملات بی امان هوایی و زمینی به این منطقه شهید و بیش از ۴۶۴۸۰ نفر دیگر زخمی شده اند.
 
«حسنی مهنا» سخنگوی شهرداری غزه گفت: «وضعیت انسانی در غزه فاجعه‌بار است. کمبود سوخت روند تخلیه مجروحان و انتقال اجساد را مختل کرده است.
 
شهردار غزه گفت: «برخی تجهیزات ساختمانی و وسایل نقلیه در نتیجه هدف قرار دادن شهرداری غزه از سوی اسرائیل غیرقابل استفاده شدند. ما نمی‌توانیم آب بیمارستان الشفا را تامین کنیم.»
 
وی افزود: «بحران آب و غذا در سرپناه‌ها به طور تصاعدی در حال افزایش است زیرا تعداد مراجعه کنندگان به این مراکز بیش از ظرفیت است.»
 
مهنا گفت که به دلیل کمبود سوخت، امکان پاکسازی زباله های سرریز از فاضلاب وجود ندارد.
 
در تحولی دیگر، ‌دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه اوضاع انسانی در غزه را فاجعه بار خواند و امیرعبداللهیان هم گفت که حمایت آمریکا از تداوم حملات نظامی، رسیدن به آتش‌بس پایدار را دشوار کرده است.
 
انتهای پیام/