هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 04:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 18 آذر 1402 ساعت 11:26
شنبه 18 آذر 1402 10:31 ساعت
2023-12-9 11:26:35
شناسه خبر : 373140
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:به نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت برداشته و به پای صندوق همه پرسی بیاید و همه فلسطینیان از هر دین و آیین و مذهبی و بخشی تصمیم بگیرند که آینده این سرزمین چگونه اداره شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:به نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت برداشته و به پای صندوق همه پرسی بیاید و همه فلسطینیان از هر دین و آیین و مذهبی و بخشی تصمیم بگیرند که آینده این سرزمین چگونه اداره شود.
گروه سیاسی - رجانیوز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:به نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت برداشته و به پای صندوق همه پرسی بیاید و همه فلسطینیان از هر دین و آیین و مذهبی و بخشی تصمیم بگیرند که آینده این سرزمین چگونه اداره شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر محمد باقری صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه جامع  تربیت و آموزش ارتش با تقدیر از برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد:  از تلاش مجاهدین فلسطینی قدردانی می‌کنیم و امیدواریم که عمر رژیم صهیونیستی با  جنایاتی که مسیر افول آن‌ها را تسریع کرده زودتر پایان یابد. جبهه حق بنا بر وعده الهی حتما پیروز خواهد بود و به نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت برداشته و به پای صندوق  همه پرسی بیاید و همه فلسطینیان از هر دین و آیین و مذهبی و بخشی تصمیم بگیرند که آینده این سرزمین چگونه اداره شود و  راهی جز این برای  صلح و آرامش  در این سرزمین وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: نیروهای مسلح کشورمان ماموریت فوق العاده سنگینی در تامین امنیت کشور را دارند. کشور ما به دلیل ایستادگی در برابر استکبار با انواع تهدیدات نظامی، امنیتی، سخت، نیمه سخت، نرم و ترکیبی مواجه بوده و خواهد بود. نیروهای مسلح ما در هر دوره ای با مجموعه‌ای از این تهدیدات مواجه هستند. از سویی کشور با فرصت های بی نظیری مواجه می شود که اگر آمادگی لازم را داشته باشد می‌تواند از این فرصت ها استفاده کند. استفاده از این فرصت ها بر دوش نیروی انسانی است.
 
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات و تاسیسات اهمیت دارند ولی عاملی که ماموریت را به خوبی انجام می دهد، نیروی انسانی است. آموزش نیروی انسانی و تکامل سرمایه انسانی مسئولیت سنگینی است. با تنوع ماموریت ها و تحولات زیادی که دره می دهد، باقی ماندن در آموزش های قدیمی نخواهد توانست ما را به هدف برساند و چه بسا ما را از هدف خود دور کند پس به آموزش کیفی و به روز نیازمندیم.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: باید ارزیابی کنیم که با چه صحنه‌هایی نظامی و امنیتی مواجه خواهیم شد و نیروی انسانی خود را با این صحنه‌ها آماده کنیم. برای دستیابی به این هدف، اشراف اطلاعاتی، تدابیر راهبردی و عملیاتی نیاز است و باید آیین نامه ها به موارد آموزشی تبدیل شود و آموزش به روز به نیروی انسانی داده شود.
 
وی همچنین گفت: متن و محتوای آموزشی باید مدام در حال به روز رسانی باشد. گروه های آموزشی باید با صحنه های عمل در ارتباط دائمی باشند. تربیت نیروی انسانی فوق العاده مهم است. تغییرات در متن و محتوا مساله مهمی است که با تکامل دائمی باید رخ بدهد. توسعه مهارت آموزی مورد تاکید است که یادگیری نظری شاید سی درصد اهمیت داشته باشد و هفتاد درصد آموزش میدانی اهمیت دارد. از سویی باید به آموزش یگانگی اهمیت داده شود. هرچه رزمایش ها واقعی تر باشد، موثر تر بوده و نقاط ضعف و قوت را واقعی تر نشان می دهد. باید توجه داشت که آموزش در اولویت فرماندهان نیروهای مسلح است.