هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 اسفند 1402
ساعت 21:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 15 آذر 1402 ساعت 15:15
چهارشنبه 15 آذر 1402 15:09 ساعت
2023-12-6 15:15:03
شناسه خبر : 373097
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا با تداوم حمایت بدون قید و شرط از رژیم آپارتاید اسرائیل و ارسال مستمر و گسترده بمب ها و سلاح های مرگبار بِه این رژیم، مسئول اصلی جنایات جنگی جاری رژیم در غزه و مسئول نهایی وضعیت تنش در منطقه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا با تداوم حمایت بدون قید و شرط از رژیم آپارتاید اسرائیل و ارسال مستمر و گسترده بمب ها و سلاح های مرگبار بِه این رژیم، مسئول اصلی جنایات جنگی جاری رژیم در غزه و مسئول نهایی وضعیت تنش در منطقه است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهامات جیک سولیوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، گفت: اظهار نگرانی آمریکا نسبت به مقوله امنیت در منطقه در حالیکه واشنگتن در حال حمایت تمام عیار از جنگ و جنایت و نسل‌کشی فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه غربی است، بیشتر به یک طنز تلخ شبیه بوده و نشانه نفاق آشکار دولت آمریکاست.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه امنیت در منطقه غرب آسیا مقوله‌ای یکپارچه، بسیار به هم پیوسته و مرتبط است، تصریح کرد: برخلاف ادعاهای مقامات دولت آمریکا، حضور نظامی این کشور در جغرافیای خشکی و آبی منطقه، هیچگاه امنیت ساز نبوده و دولت آمریکا با طرح ها و مداخلات غیرقانونی خود امنیت و منافع نامشروع رژیم صهیونیستی را به قیمت نا امن کردن کشورهای منطقه و نقض حقوق ملت فلسطین دنبال کرده است. واضح است که سرنوشت فلسطین تنها بدست مردم آن رقم خواهد خورد.
 
کنعانی افزود: مسئولیت تأمین امنیت در منطقه بعهده کشورهای منطقه است و در صورت عدم مداخله خارجی، با همکاری جمعی کشورهای منطقه قابل تأمین است.
 
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: دولت آمریکا با تداوم حمایت بدون قید و شرط از رژیم آپارتاید اسرائیل و ارسال مستمر و گسترده بمب ها و سلاح های مرگبار بِه این رژیم، مسئول اصلی جنایات جنگی جاری رژیم در غزه و کرانه غربی علیه فلسطینیان و مسئول نهایی وضعیت تنش در منطقه است.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی یک بار دیگر بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در منطقه نیروی نیابتی نداشته و گروه های مقاومت در کشورهای منطقه کاملاً مستقل و بنا بر صلاحدید و تصمیم خود در ارتباط با امنیت کشورهای خود و یا حمایت از ملت مظلوم فلسطین عمل می کنند.
 
کنعانی همچنین با تاکید بر احترام و پایبندی جمهوری اسلامی ایران بِه مقررات دریانوردی بین المللی و نقش موثر ایران در تأمین امنیت آبها و گذرگاه‌های آبی بین‌المللی، فرافکنی مقامات آمریکایی را مفید و منجر به کاهش تنش در منطقه ندانست.
 
انتهای پیام/