هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 13:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1402 ساعت 18:23
يكشنبه 12 آذر 1402 14:09 ساعت
2023-12-3 18:23:38
شناسه خبر : 373011
رئیس جمهور کلمبیا در حساب کاربری خود نوشت که جنایات اسرائیل در نابودی پنج هزار و ۳۰۰ کودک فلسطینی  برابر با اقدامات نازی‌ها است.
رئیس جمهور کلمبیا در حساب کاربری خود نوشت که جنایات اسرائیل در نابودی پنج هزار و ۳۰۰ کودک فلسطینی برابر با اقدامات نازی‌ها است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: گوستاوو پترو رئیس‌جمهوری کلمبیا که پس از  آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در ۱۵ مهرماه سال جاری، تحولات فلسطین را به‌دقت دنبال کرده و واکنش‌های اعتراضی متعددی علیه اسرائیل داشته است، اکنون با بازنشر ویدیویی از مجروحان و بهت کودکان فلسطینی از بمباران‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، در حساب کاربری خود در شبکه مجازی ایکس خطاب به دولت‌های غربی گفت: آن‌ها می‌گویند این (اقدامات رژیم اسرائیل) نازی نیست. حتی اگر وجدان غربی از این حقایق خوشش نیاید، نابودی پنج هزار و ۳۰۰ کودک فلسطینی فقط شبیه به اقدامات نازی‌ها است. من تکرار می‌کنم، این اقدامات از طرف نازی است.
 
رئیس‌جمهوری کلمبیا در حالی جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه را برابر با رفتار نازی‌ها دانست که به تازگی با انتقاد از «عادت» رژیم صهیونیستی به بمباران کودکان اعلام کرد: مردم فلسطین یکی از بدترین بی‌عدالتی‌ها در جهان معاصر را تجربه می‌کنند و اسرائیل باید سیاست اشغالگری خود را کنار بگذارد.
 
وی همچنین با انتشار تصویری از کودکان شهید فلسطینی نوشت: این عکس‌ها مربوط به کودکان فلسطینی است که به سبب اشغال غیرقانونی سرزمینشان به قتل رسیده‌اند. تنها راه آرامش این کودکان فلسطینی این است که آنها در آرامش بخوابند. جنگ هرگز این امر را محقق نخواهد کرد.
 
رئیس‌جمهوری کلمبیا که در حدود ۵۰ روز اخیر، بارها فریاد انتقاد خود علیه اقدامات اسرائیل در فلسطین را بلند کرده است، سفیر خود از سرزمین‌های اشغالی را نیز احضار کرد و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را با این اقدام عملی به اثبات رساند.
 
انتهای پیام/