هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 04:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1402 ساعت 16:09
يكشنبه 12 آذر 1402 16:00 ساعت
2023-12-3 16:09:19
شناسه خبر : 373010
مدیرکل دفتر رسانه‌ای دولت حماس ضمن اعلام شهادت بیش از ۷۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، از آواره شدن بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خبر داد.
گروه بین الملل - رجانیوز: مدیرکل دفتر رسانه‌ای دولت حماس ضمن اعلام شهادت بیش از ۷۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، از آواره شدن بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «سلامه معروف» مدیر دفتر رسانه‌ای دولت حماس در غزه امروز (۱۲ آذر) در پنجاه و هشتمین روز جنگ گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته طی حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی، بیش از ۷۰۰ نفر در غزه به شهادت رسیده‌اند.
 
او همچنین گفت که بیش از یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر تاکنون در غزه آواره شده‌اند و هیچ جای امنی بر خلاف ادعای رژیم اشغالگر، در غزه وجود ندارد.
 
به گفته سلامه معروف، صهیونیست‌ها در جای جای غزه دست به جنایت می‌زند و هیچ منطقه‌ای از حملات اشغالگران در امان نیست.
 
وزارت کشور حماس در غزه نیز خبر داد که مناطق شرقی استان خان یونس طی تمامی ساعات شب گذشته زیر حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل قرار داشت.
 
در همین حال آژانس کاریابی برای فلسطینیان (اونروا) نیز اعلام کرد که انواع بیماری‌ها در غزه شیوع پیدا کرده و حجم نیازها بسیار بالاست.
 
طبق آخرین آمار، وزارت بهداشت فلسطین دیروز (۱۱ آذر) اعلام کرد که از ابتدای آغاز حملات رژیم اسرائیل به غزه تاکنون ۱۵۲۰۷ نفر به شهادت رسیده و ۴۰۶۵۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
 
ارتش رژیم صهیونیستی، صبح روز جمعه (۱۰ آذر) بعد از هفت روز آتش‌بس حملات خود به نوار غزه را از سر گرفته است. اشغالگران روز گذشته استان «خان یونس» را منطقه جنگی اعلام کردند و از فلسطینی‌ها خواستند به سمت رفح بروند؛ هرچند به گفته مقامات حماس استان رفح نیز زیر حملات صهیونیست‌ها قرار دارد.


دانلود فیلم