هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 22:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1402 ساعت 16:04
يكشنبه 12 آذر 1402 15:59 ساعت
2023-12-3 16:04:01
شناسه خبر : 373007
 یک سازمان وابسته به دولت انگلیس روز یکشنبه از حمله پهپادی از منشاء یمن به تنگه باب‌المندب و وقوع انفجار ناشی از آن خبر داد.
یک سازمان وابسته به دولت انگلیس روز یکشنبه از حمله پهپادی از منشاء یمن به تنگه باب‌المندب و وقوع انفجار ناشی از آن خبر داد.
گروه بین الملل - رجانیوز: یک سازمان وابسته به دولت انگلیس روز یکشنبه از حمله پهپادی از منشاء یمن به تنگه باب‌المندب و وقوع انفجار ناشی از آن خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس روز یکشنبه (امروز) ادعا کرد که گزارش‌هایی درباره حمله پهپادی و انفجار در تنگه باب المندب دریافت کرده است.
 
در حالی که حمایت‌های اخیر مقاومت یمن از فلسطینیان و مقابله آنها با کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ صدای آمریکا و رژیم صهیونیستی را درآورده، انگلیسی‌ها مدعی یک حمله پهپادی از یمن به تنگه باب المندب شده‌اند.
 
 
به گزارش خبرگزاری رویترز،  آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس (UKMTO) روز یکشنبه ادعا کرد که گزارش‌هایی درباره حمله پهپادی و انفجار در تنگه باب المندب در دریای سرخ دریافت کرده است.
 
طبق ادعای این نهاد دولتی انگلیس، منشاء و نقطه عزیمت این پهپاد از یمن بوده است. آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس از کشتی‌های حاضر در مجاورت این منطقه خواسته است که اقدامات احتیاطی در پیش بگیرند.
 
مقام‌های یمنی تاکنون اظهارنظری درباره ادعای انگلیس مبنی بر حمله پهپادی در تنگه باب المندب نکرده‌ و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.
 
اوایل آذر ماه بود که سازمان تروریستی «سنتکام» (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا)  اعلام کرد که تعدادی از پهپادهای تهاجمی را در دریای سرخ که از مبدا یمن به پرواز درآمده بودند، ساقط کرد.
 
 
مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند. 
 
یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد. نیروی دریایی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «به عملیات‌های نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوزها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد».
 
نیروی دریایی یمن افزود: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند».