هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 04:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1402 ساعت 15:17
يكشنبه 12 آذر 1402 13:49 ساعت
2023-12-3 15:17:22
شناسه خبر : 373006
رئیس ستاد ارتش عراق در دیدار با سرلشکر باقری برای برگزاری رزمایش‌های مشترک میان دو کشور اعلام آمادگی کرد.
رئیس ستاد ارتش عراق در دیدار با سرلشکر باقری برای برگزاری رزمایش‌های مشترک میان دو کشور اعلام آمادگی کرد.
گروه سیاسی - رجانیوز: رئیس ستاد ارتش عراق در دیدار با سرلشکر باقری برای برگزاری رزمایش‌های مشترک میان دو کشور اعلام آمادگی کرد.
 
 به گزارش  رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در اولین سفر رسمی خود به کشور عراق در دیدار با ژنرال عبدالامیر یارالله رئیس ستاد ارتش این کشور با اشاره به مشترکات فراوان و روابط حسنه‌ دو ملت ایران و عراق، گفت: ثبات و امنیت خوبی در عراق برقرار می‌باشد و این کشور در مسیر رشد و توسعه در حال حرکت است.
 
 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دوران جنگ با داعش را برگ زرینی در تاریخ دو کشور عنوان کرد و افزود: شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس میراثی گران‌بها برای مردم دو کشور هستند.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از تلاش و جدیت دولت و نیروهای امنیتی عراق  در برپایی مراسم باشکوه اربعین، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای جلوگیری از هرگونه تهدید نسبت به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق اعلام می‌دارد.
 
 سرلشکر باقری با اشاره به اینکه گسترده‌ترین و موثرترین بخش‌ها مربوط به همکاری‌های آموزشی است، تصریح کرد: دو کشور تجربیات خوب و ارزشمندی در جنگ با تروریسم دارند و می‌توانند با یک طراحی مناسب تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.
 
 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با تاکید بر اینکه برگزاری رزمایش‌ مشترک در مرزهای دو کشور باعث تامین امنیت پایدار در مرزها می‌شود، گفت: مرزهای مشترک دو کشور فرصتی برای افزایش همگرایی‌ و سود بردن هر دو ملت از ظرفیت‌های متقابل است.
 
رئیس ستاد ارتش عراق نیز ضمن ابراز قدردانی از جمهوری اسلامی بابت همکاری صادقانه در مبارزه با داعش و یاد شهید سلیمانی، آمادگی کامل نیروهای مسلح عراق را برای توسعه مبادلات نظامی، دفاعی، آموزشی و رزمایشهای مشترک و  تبادل تجارب اعلام کرد.