هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 مرداد 1403
ساعت 10:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1402 ساعت 13:37
يكشنبه 12 آذر 1402 09:17 ساعت
2023-12-3 13:37:54
شناسه خبر : 372998
نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی: نیروهای امنیتی وابسته به محمود عباس، در کنار نیروهای امنیتی ما برای جلوگیری از گسترش عملیات ضد اسرائیلی در کرانه باختری  فعالیت می‌کنند. در شرایط فعلی، آنها تنها شریک بالفعل ما در این درگیری محسوب می‌شوند.
نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی: نیروهای امنیتی وابسته به محمود عباس، در کنار نیروهای امنیتی ما برای جلوگیری از گسترش عملیات ضد اسرائیلی در کرانه باختری فعالیت می‌کنند. در شرایط فعلی، آنها تنها شریک بالفعل ما در این درگیری محسوب می‌شوند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: ایهود اولمرت، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در گفتگویی با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: تشکیلات خودگردان دوست ما محسوب نمی‌شود اما نیروهای امنیتی وابسته به محمود عباس، رئیس این تشکیلات امروز در کنار نیروهای امنیتی ما برای جلوگیری از گسترش عملیات ضد اسرائیلی در کرانه باختری و قدس فعالیت می‌کنند. در شرایطی که ما در غزه مشغول جنگ هستیم، آنها تنها شریک بالفعل ما در این درگیری محسوب می‌شوند.
 
او در عین حال خاطر نشان کرد اسرائیل هیچ منفعتی راهبردی برای رسیدن به راه‌حل سیاسی با فلسطینیان ندارد.
 
اولمرت در این گفتگو ضمن حمله به بنیامین نتانیاهو، با لحن هشداری گفت: اگر نتانیاهو همچنان با هدف مطلع کردن جهان به تحقق برنامه‌ی خود برای دوران غزه پس از حماس ادامه دهد، وقت زیادی از سوی ایالات متحده و کشورهای غربی دریافت نخواهد‌کرد و عملا با این راهبرد کاسه صبر همگان را  نیز لبریز می‌کند.
 
وی افزود: تهدید و فخر فروشی به ساختار سیاسی فعلی و تکرار این ادعا که ما وقت کافی داریم، بی پایه و اساس بوده و برای ما وقت بسیار محدودی در این رابطه باقی مانده است.
 
اولمرت در بخش دیگری از گفتگوی خود از نتانیاهو خواست تا فورا استعفا دهد؛ زیرا هر دقیقه‌ای که او در قدرت بماند زیان بیشتری به اسرائیل وارد خواهدشد.
 
نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی افزود: آنچه می‌تواند به «اسرائیل» کمی وقت و صبر از سوی جامعه جهانی ببخشد، تغییر استراتژی است. در مرحله اول توضیح این مساله است که در پایان عملیات نظامی، «اسرائیل» زمانی که حماس را شکست داد، از غزه عقب‌نشینی خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: ما گزینه‌ای برای ماندن نداریم و مصلحت ما نیز در این نیست و در مرحله دوم باید توضیح دهیم در مرحله پس از جنگ چه چیزی را برای غزه در نظر داریم، این همان موضوعی است که آمریکا و جامعه جهانی بارها «اسرائیل» را بابت آن تحت فشار قرار داده‌اند.
 
المرت در پایان گفت: ما می‌خواهیم با فلسطینی‌ها مذاکره کنیم یا نه؟ اگر حاضر به مذاکره نیستیم، این یعنی «اسرائیل» صبر و حمایت جامعه جهانی را از دست خواهد داد.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home