هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 12 اسفند 1402
ساعت 17:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 9 آذر 1402 ساعت 13:25
پنجشنبه 9 آذر 1402 13:23 ساعت
2023-11-30 13:25:37
شناسه خبر : 372925
استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: پروژه بزرگ راه‌آهن زاهدان به چابهار با بیش از ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی تا یک سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: پروژه بزرگ راه‌آهن زاهدان به چابهار با بیش از ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی تا یک سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
گروه سیاست-رجانیوز: محمد کرمی در جمع اهالی روستای «پادیک» شهرستان سرباز، اظهار داشت: پروژه ریلی زاهدان- چابهار با هدف ایجاد یک کریدور شمال به جنوب و اتصال بندر شهید بهشتی به شبکه ریلی کشور طراحی شده، که با بهره‌برداری و افتتاح آن به ترتیب آسیای میانه و افغانستان را نیز به آب‌های آزاد اقیانوسی متصل می‌کند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: برای طرح راه‌آهن چابهار- زاهدان با موافقت مقام معظم رهبری از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده شده و بخش زاهدان - خاش به طول ۱۵۰ کیلومتر اخیراً به بهره‌برداری رسیده است.
 
وی گفت: تمام کارگاه‌های این پروژه فعال است و پیش‌بینی می‌شود، ادامه این پروژه بزرگ ریلی با پیشرفت فیزیکی ۶۶ درصد سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 
کرمی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان استانی ثروتمند و برخوردار بوده و القای کلمه محرومیت به این منطقه کاملاً نادرست است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت نیروی جوان خلاق مومن و متفکر استان، گفت: لازمه توسعه هر منطقه نیروی انسانی است، چرا که این جوانان هستند که می‌توانند ایده‌های جدید را در جهت پیشبرد اهداف استان ارائه دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: مرز یکی از ظرفیت‌های بزرگ استان است که می‌تواند منطقه را به مرکز صادرات و واردات کشور تبدیل کند.
 
کرمی تصریح کرد: محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان همچون خرما، پسته، انبه، موز، چیکو و غیره ظرفیت‌های مهمی هستند که در هر استانی یافت نمی‌شود، این ظرفیت بسیار بالقوه فرصتی برای ارزآوری و توسعه اقتصادی در استان است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز دشمن به دنبال دستیابی به منافع خود است و از هر راهی برای رسیدن به اهداف خود بهره‌گیری می‌کند، بنابراین باید هوشیار باشید.
 
وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی در کسب علم وجود ندارد، چرا که خداوند همه چیز را بر اساس حکمت آفریده و شرایطی را فراهم کرده که انسان به آسمان‌ها دست پیدا کند و این امر عین عبادت است.
 
کرمی به فجایع رژیم صهیونیستی در غزه اشاره و خاطرنشان کرد: بدانید ملت فلسطین در نهایت پیروز میدان است، چرا که توکل بر خدا عامل نصرت در تمام دوران است.
 
انتهای پیام/