هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 اسفند 1402
ساعت 21:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 7 آذر 1402 ساعت 15:11
سه شنبه 7 آذر 1402 15:09 ساعت
2023-11-28 15:11:03
شناسه خبر : 372881
 روزنامه «واشنگتن‌پست» به نقل از یک مقام صهیونیست نوشت که هزاران آمریکایی یهودی بعد از فراخوان ارتش رژیم صهیونیستی، به جنگ علیه نوار غزه پیوستند.
روزنامه «واشنگتن‌پست» به نقل از یک مقام صهیونیست نوشت که هزاران آمریکایی یهودی بعد از فراخوان ارتش رژیم صهیونیستی، به جنگ علیه نوار غزه پیوستند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: روزنامه «واشنگتن‌پست»  گزارش داد که بعد از عملیات غافلگیرانه «طوفان الاقصی» علیه رژیم موقت صهیونیستی، هزاران نفر از آمریکایی‌های یهودی برای کمک به جنگ جنایتکارانه علیه نوار غزه به ارتش این رژیم ملحق شدند.
 
در این گزارش ضمن اشاره به تلفات سنگین رژیم صهیونیستی در جریان طوفان الاقصی، آمده است: «هزاران آمریکایی مرتبط با ارتش اسرائیل در جنگ انتقام‌جویانه خشن علیه غزه حضور داشتند. هفته‌ها بمباران هوایی و تهاجم زمینی متعاقب آن، باعث کشته‌شدن هزاران کودک و غیرنظامیان فلسطینی در نوار [غزه] شد».
 
این روزنامه با اشاره به ویرانی کامل محله‌ها و مناطق در نوار غزه، فلج‌شدن بیمارستان‌ها و نایاب شدن آب و غذا، به نقل از یک مقام صهیونیست نوشت: «حدود ۱۰ هزار آمریکایی بعد از فراخوان ارتش اسرائیل برای حضور در جنگ، به عنوان بخشی از فراخوان ۳۶۰ هزار نیروی ذخیره، به ارتش پیوستند».
 
به گفته وزارت خارجه آمریکا، حداقل ۸ تبعه این کشور در جریان حضور در ارتش رژیم صهیونیستی و جنگ علیه نوار غزه، کشته شدند.
 
واشنگتن‌پست در ادامه به نقل از یک زن یهودی آمریکایی که برادرش هزاران کیلومتر دورتر از نیویورک در ارتش رژیم تروریست صهیونیستی حاضر شده و به نوار غزه حمله می‌کرد، نوشت که او نگران است کابینه تل‌آویو از عملیات حماس به‌عنوان بهانه‌ای برای «توجیه حملات شدید به مردم فلسطین یا حتی جرائم جنگی» استفاده کند.
 
این روزنامه سپس تعجیل و هجوم آمریکایی‌ها برای جنگیدن در ارتش رژیم کودک‌کُش صهیونیستی علیه نوار غزه را به روزهای ابتدایی عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین و درخواست رژیم کی‌یف از آمریکایی‌ها و دیگر خارجی‌ها برای کمک به این کشور تشبیه کرد.
 
واشنگتن‌پست اما درباره تفاوت‌های این دو مسئله توضیح داد: «در این مورد، بیشتر آمریکایی‌هایی که به جنگ [غزه] پیوستند، قبلا در ارتش اسرائیل خدمت کرده یا هنوز نیروی ذخیره هستند. اساساً حدود ۱۲۰۰ آمریکایی سال قبل در ارتش اسرائیل خدمت کردند».
 
در ادامه این مطلب درباره یک آمریکایی‌های یهودی نوشته شده که با خوشحالی برای کشتار مردم غزه به ارتش رژیم صهیونیستی بازگشتند، خواستار باقی‌ماندن در خدمت نظامی برای جنگ با فلسطینی‌ها شده یا حتی برخی تا ده سال دیگر داوطلبانه خود را به‌عنوان نیروی ذخیره ثبت نام کردند.
 
اشتیاق آمریکایی‌ها برای حمله به مردم فلسطین در نوار غزه در حالی است که در جریان ۴۹ روز جنگ وحشیانه و محاصره همه‌جانبه علیه این باریکه، بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۳۰ هزار نفر نیز مجروح شدند که به اذعان مقام‌های خارجی بیش از ۷۰ درصد این آمار را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.
 
انتهای پیام/