هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 21:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 7 آذر 1402 ساعت 10:34
سه شنبه 7 آذر 1402 09:54 ساعت
2023-11-28 10:34:14
شناسه خبر : 372868
ارزش سهام شرکت باربری- کشتیرانی «زیم» رژیم صهیونیستی در نتیجه جنگ غزه با افت بی‌سابقه‌ای مواجه شده است.
ارزش سهام شرکت باربری- کشتیرانی «زیم» رژیم صهیونیستی در نتیجه جنگ غزه با افت بی‌سابقه‌ای مواجه شده است.
گروه بین الملل - رجانیوز: ارزش سهام شرکت باربری- کشتیرانی «زیم» رژیم صهیونیستی در نتیجه جنگ غزه با افت بی‌سابقه‌ای مواجه شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایران آنلاین، سایت شرکت باربری-کشتیرانی «زیم»(Zim ) از کاهش بی سابقه سهام این شرکت وابسته به دشمن صهیونیستی خبر می‌دهد.
 
بر اساس داده‌های موجود، شرکت زیم رژیم صهیونیستی افت شدیدی در ارزش سهام خود به میزان ۴.۲۰ درصد به ثبت رساند که کمترین میزان ثبت شده در پنج سال اخیر است.
 
زیم یک شرکت کشتیرانی وابسته به رژیم صهیونیستی است که دفتر مرکزی آن در شهر «حیفا» در سرزمین‌های اشغالی قرار دارد. بیش از ۹۵درصد صادرات و واردات رژیم صهیونیستی از طریق دریا انجام می‌شود.
 
وب سایت روزنامه اقتصادی اسرائیلی «گلوبز» هم دیروز نوشت که کشتی‌های اسرائیلی از بیم حملات یمنی‌ها به جای دریای سرخ در امتداد آفریقا حرکت می‌کنند.( با تغییر مسیر حرکت به سمت دریای سرخ که در تیررس یمنی‌هاست ، خود را به بنادر رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه می‌رسانند).
 
نیروی دریایی یمن هفته گذشته در پاسخ به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه کشتی اسرائیلی «گلکسی لیدر» را در مجاورت سواحل یمن تحت کنترل خود درآورد و آن را به سواحل این کشور هدایت کرد. ارتش یمن همچنین اخیرا مسئولیت حمله به کشتی اسرائیلی «زیم» در دریای مکران را برعهده گرفت.
 
صنعاء تاکید کرده است، تا زمانی که رژیم صهیونیستی به تجاوز نظامی علیه غزه پایان ندهد، کشتی‌های اسرائیلی را هدف خواهد گرفت.
 
گلوبز با تاکید بر اینکه تهدید کشتی‌های اسرائیلی تهدیدی توخالی نیست، آورده است: تردد دریایی در بنادر اسرائیل به دلیل شلیک موشک‌ها با تاخیر بیش از حد معمول مواجه است.
 
به نوشته گلوبز، شرکت کشتیرانی مدیترانه‌ای "MSC" از ترافیک در ورودی بندر اشدود خبر داده است و شرکت‌های دیگر هم کشتی‌ها را به سمت بندر حیفا منحرف کردند. (اشدود و حیفا در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد و ایلات تنها بندر رژیم صهیونیستی واقع در ساحل دریای سرخ است)
 
در گزارش گلوبز آمده است که هزینه‌های مربوط به تدابیر امنیتی و نرخ بالای بیمه کشتیرانی منجر به افزایش قیمت حمل کانتینر در خطوط کشتیرانی بین المللی منتهی به بنادر اسرائیل شده است.
 
این روزنامه اقتصادی افزود: قیمت حمل و نقل دریایی از چین به اشدود به دلیل حملات یمن 14 درصد افزایش یافت.