هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 03:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 6 آذر 1402 ساعت 11:49
دوشنبه 6 آذر 1402 10:17 ساعت
2023-11-27 11:49:48
شناسه خبر : 372832
 یک روزنامه آمریکایی خبر داد مذاکره کنندگان امیدوار هستند که آتش‌بس میان جنبش حماس و رژیم‌صهیونیستی تا 4 روز دیگر تمدید شود.
یک روزنامه آمریکایی خبر داد مذاکره کنندگان امیدوار هستند که آتش‌بس میان جنبش حماس و رژیم‌صهیونیستی تا 4 روز دیگر تمدید شود.
گروه بین الملل - رجانیوز: یک روزنامه آمریکایی خبر داد مذاکره کنندگان امیدوار هستند که آتش‌بس میان جنبش حماس و رژیم‌صهیونیستی تا 4 روز دیگر تمدید شود.
 
به گزارش  رجانیوز، نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال روز یکشنبه به نقل از منابع مطلع خبر داد که مذاکره کنندگان امیدوار هستند که آتش‌بس میان جنبش حماس و رژیم صهیونستی تا 4 روز دیگر تمدید شود.
 
وال‌استریت ژورنال در گزارش خود افزود در صورت تحقق تمدید آتش‌بس، امکان آزادی 40 تا 50 اسیر بیشتر در غزه فراهم خواهد شد.
 
از سوی دیگر، ساعتی پیش شبکه 12 رژیم صهیونیستی خبر داد که شورای جنگ رژیم صهیونیستی امشب نشستی را برگزار می‌کند تا امکان تمدید آتش‌بس در غزه را بررسی کند.
 
آتش‌بس انسانی در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز جمعه به وقت محلی (سوم آذر) وارد فاز اجرایی شده است. این آتش‌بس به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.
 
این آتش‌بس به منظور ارسال کمک‌های امدادی به نوار غزه و مبادله اسرا اجرا شده است. تاکنون دو مرحله از تبادل اسرا با کمک نیروهای صلیب سرخ اجرا شده است.
 
خبرگزاری تشکیلات خودگردان می‌گوید نیروهای اسرائیلی بعد از اعلام آتش‌بس به ۱.۷ میلیون آواره فلسطینی که در زمان جنگ به جنوب غزه پناه برده بودند، نه اجازه رفتن به خانه‌هایشان را می‌دهد و نه اجازه می‌دهد در زیر آوارها به دنبال اعضای مفقود‌شده خانواده‌هایشان باشند؛ خانه‌هایی که اکثر آن‌ها در جریان جنگ در شمال یا مرکز نوار غزه یا به طور کامل یا به طور جزئی ویران شده‌اند.